“Ən yaxşı elmi məruzə” müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılacaqlar
AMEA-nın Aşqarlar Kimyası İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının 28 may - Respublika Günü və ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü ilə əlaqədar təşkil etdiyi “Ən yaxşı elmi məruzə” müsabiqəsinə qatılan namizədlərin təqdimatları olub.
Elmi müsabiqənin şərtlərinə uyğun olaraq ekspert komissiyasının üzvləri qiymətləndirmə aparmaq üçün gənc alimlərin hazırladıqları məruzələri dinləyiblər. Sonra məruzələr ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Müsabiqənin qalibləri mayın 25-də elan olunacaq. Həmin gün keçiriləcək tədbirdə qaliblərə diplom və pul mükafatları veriləcək. Həmçinin elmi nailiyyətlərinə görə bir gəncə “Gənclər üçün akademik Əli Quliyev” mükafatı da təqdim olunacaq.

Winners of “Best scientific lecture” competition to be awarded
The presentation of nominees, joining competition “Best scientific lecture” organized by Young Scientists and Specialists Council of ANAS Institute of Chemichal Additives devoted to the 28 May – Republic Day and 94th anniversary of national leader Heydar Aliyev, took place.
Under terms of scientific competition the members of expert committee have listened lectures of young scientists due to hold estimation. Then, a wide view exchange was held on the lectures.
The winners of the competition will be announced on May 25. They will be donated diplomas and monetary prizes. In addition, a young scientist will be awarded “Prize of Academic Ali Guliyev” for scientific achievements.