Robot tozsoran ev sahibinə mənzili barədə məlumat verəcək
Yüksəkixtisaslı mütəxəssislərin fikrinə görə, robot-tozsoran mənzil haqqında məlumatları əldə etmək və ev sahibinə ötürmək üçün əla üsuldur.
Aparıcı şirkətlərin təqdim etdiyi müasir tozsoran modelləri Wi-Fi şəbəkəsinə asan qoşulur, sonra isə məlumatların toplanması və ötürülməsini həyata keçirir.
“IRobot” şirkətinin aparıcı eksperti Kolin Enql qeyd edib ki, onların təqdim etdiyi avtomatlaşdırılmış tozsoranlar qəribə funksional qabiliyyətlərə malik unikal qurğulardır. Tozsoran informasiyanın toplanması və ötürülməsiylə yanaşı, təmizləmə işlərini də mükəmməl şəkildə yerinə yetirir.
Yaxın gələcəkdə alimlər robot-tozsoranın köməyilə eksperimental tədqiqat keçirməyi də planlaşdırırlar.

According to the common opinion of highly qualified specialists, the robot vacuum cleaner is a great way to get and transfer data about the apartment to the owner.
Modern models of vacuum cleaners from leading manufacturers, easily connect to the public wi-fi network, and then collect and transfer data.
Leading expert of the company iRobot Colin Angle said that their robotic vacuum cleaners are unique devices that have supernatural functional abilities, globalscience.ru reports.
Along with the cathedral and the transfer of information, they perfectly perform cleaning in the walls of one room.
In the near future, scientists panic to conduct an experimental study using a robot vacuum cleaner, based on which to make an appropriate conclusion, confirm or disprove the version of experts of the production and technical corporation, - said one of the leading experts.