“Dialoq fəlsəfəsi” adlı kitab çapdan çıxıb
AMEA-nın Fəlsəfə İnstitutunun əməkdaşı, fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktoru Şölət Zeynalovun “Dialoq fəlsəfəsi” adlı kitabı işıq üzü görüb.
“Avropa” nəşriyyatında çap olunan kitabın elmi redaktoru Bakı Dövlət Universitetinin professoru, fəlsəfə üzrə elmlər doktoru Fərman İsmayılov, rəyçiləri - Fəlsəfə İnstitutunun İslam fəlsəfəsi şöbəsinin müdiri, fəlsəfə üzrə elmlər doktoru Sakit Hüseynov və fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktoru Gündüz Süleymanovdur.
Yeni nəşr sivilizasiya, mədəniyyət və dinlərarası münasibətlərin açarı hesab edilən dialoq probleminə həsr edilib.
Kitabda dövlət başçısının müasir dünyada sülhün, multikulturalizmin, həmrəyliyin təbliğ edilməsi, dinlərarası, mədəniyyətlərarası, sivilizasiyalararası ahəngin, harmoniyanın qorunması istiqamətində aparılan rasional siyasətindən bəhs olunur.
Monoqrafiya dialoq problemi ilə məşğul olan alimlər, tədqiqatçılar, magistrlər, tələbələr və geniş oxucu kütləsi üçün nəzərdə tutulub.

Вышла в свет книга «Философия диалога»
Издана книга сотрудника Института философии НАНА, доктора философии по философии Шолат Зейналовой «Философия диалога».
Научным редактором книги, увидевшей свет в издательстве «Европа», является профессор Бакинского государственного университета, доктор философских наук Фарман Исмайлов, а рецензентами - заведующий Отделом исламской философии Института философии, доктор философских наук Сакит Гусейнов и доктор философии по философии Гюндуз Сулейманов.
Новое издание посвящено проблеме диалога, которая считается ключом цивилизационных, культурных и межрелигиозных отношений.
В книге рассказывается о рациональной политике главы государства, направленной на пропаганду мира, солидарности, мультикультурализма и сохранение гармонии между цивилизациями, культурами, религиями.
Монография предназначена для ученых, исследователей, магистрантов, студентов, занимающихся проблемой диалога, и широкой читательской аудитории.