“Dialoq fəlsəfəsi” adlı kitab çapdan çıxıb
AMEA-nın Fəlsəfə İnstitutunun əməkdaşı, fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktoru Şölət Zeynalovun “Dialoq fəlsəfəsi” adlı kitabı işıq üzü görüb.
“Avropa” nəşriyyatında çap olunan kitabın elmi redaktoru Bakı Dövlət Universitetinin professoru, fəlsəfə üzrə elmlər doktoru Fərman İsmayılov, rəyçiləri - Fəlsəfə İnstitutunun İslam fəlsəfəsi şöbəsinin müdiri, fəlsəfə üzrə elmlər doktoru Sakit Hüseynov və fəlsəfə üzrə fəlsəfə doktoru Gündüz Süleymanovdur.
Yeni nəşr sivilizasiya, mədəniyyət və dinlərarası münasibətlərin açarı hesab edilən dialoq probleminə həsr edilib.
Kitabda dövlət başçısının müasir dünyada sülhün, multikulturalizmin, həmrəyliyin təbliğ edilməsi, dinlərarası, mədəniyyətlərarası, sivilizasiyalararası ahəngin, harmoniyanın qorunması istiqamətində aparılan rasional siyasətindən bəhs olunur.
Monoqrafiya dialoq problemi ilə məşğul olan alimlər, tədqiqatçılar, magistrlər, tələbələr və geniş oxucu kütləsi üçün nəzərdə tutulub.

"Dialogue of philosophy" book published
"Dialogue of philosophy" book by Employee of ANAS Institute of Philosophy, PhD in Philosophy Sholet Zeynalov was published.
Scientific editor of the book published in "Europe" is Professor of Baku State University, Doctor of Philosophy Farman Ismayilov, reviewers - head of the Islamic Philosophy Department of Philosophy Institute Sakit Huseynov and PhD in Philosophy Gunduz Suleymanov.
The new publication is devoted to the problem of dialogue, which is considered as the key to the civilization, culture and inter-religious relations.
The book deals with the president's policy of promoting peace, multiculturalism, solidarity in the modern world, inter-religious, intercultural, inter-civilizational harmony and harmony.
Monograph is intended for academics, researchers, masters, students and broad audiences involved in the problem of dialogue.