“Gənclər üçün Prezident Mükafatı”na təqdim olunan gənc alimlər AMEA-nın Fəxri Fərmanı ilə təltif edilib
13.03.2014 00:00
Məlum olduğu kimi, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin “Gənclər üçün Prezident Mükafatı”nın təsis edilməsi haqqında” 2 iyul 2013-cü il tarixli fərmanına müvafiq olaraq 8 gənc alim AMEA Rəyasət Heyətinin 20 noyabr 2013-cü il tarixli qərarı ilə “Gənclər üçün Prezident Mükafatı”na təqdim olunmuşdur.
12 mart 2014-cü il tarixdə AMEA Rəyasət Heyətinin iclasında mükafata təqdim olunan gənc alimlər AMEA-nın Fəxri Fərmanı ilə təltif olunmuşlar.
AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadə riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Toğrul Muradov, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Rövşən Bəndəliyev, tibb üzrə fəlsəfə doktorları Yusif Hacıyev və Pərviz Abbasov, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Elnarə AkimovaXuraman XəlilovaRafiq Səfərov və Gülnarə Balakişiyevaya fəxri fərmanları təqdim etmişdir.

Молодые учёные, представленные на соискание «Президентской премии для молодёжи», награждены Почётной грамотой НАНА
13.03.2014 00:00
Как известно, в соответствии с указом Президента Азербайджанской Республики от 2 июля 2013 года об учреждении «Президентской премии для молодёжи» 8 молодых учёных по решению Президиума НАНА от 20 ноября 2013 года были представлены на соискание «Президентской премии для молодёжи».
12 марта 2014 года на заседании Президиума НАНА молодые ученые, представленные на соискание премии, были награждены Почётной грамотой НАНА.
Президент НАНА академик Акиф Ализаде наградил Почётными грамотами докторов философии по математике Тогрула Мурадова и Ровшана Бандалиева, докторов философии по медицине Юсифа Гаджиева и Парвиза Аббасова, доктора филологических наук Эльнару Акимову, Хураман Халилову, Рафика Сафарова и Гюлнару Балакишиеву.