Magistratura şöbəsinin rəisi təyin edilib
Fikrət Feyziyev AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və Təhsil İdarəsinin Magistratura şöbəsinin rəisi vəzifəsinə təyin edilib. Bu haqda qərar AMEA Rəyasət Heyətinin 11 oktyabr 2017-ci il tarixli iclasında qəbul olunub.
Qeyd edək ki, Magistratura şöbəsi AMEA Rəyasət Heyətinin 07 sentyabr 2016-cı il tarixli 10/3 nömrəli qərarı ilə Elm və Təhsil İdarəsinin tərkibində yaradılmışdır. Şöbənin əsas fəaliyyət istiqamətlərinə AMEA-nın elmi bölmələri və elmi müəssisələri ilə birlikdə magistrantların tədris prosesini təşkil etmək, onlara elmi-tədqiqat işlərini yüksək səviyyədə yerinə yetirilmələri üçün şərait yaratmaq, magistrantların təhsilinin səmərəliliyini artırmaq, tədrislə bağlı bütün statistik məlumatları hazırlamaq və s. aiddir.

Fikret Feiziev have been appointed as Head of the Department of Magistracy
Fikret Feiziev was appointed as a Head of the Department of Magistracy of the ANAS Presidium. The decision on this was taken at a meeting of the Presidium of ANAS on October 11, 2017.
It should be noted that, Department of Magistracy was established within Resolution No. 10/3 of the Presidium of ANAS from September 7, 2016the of the Department of Science and Education. The main directions of the department's activities are to organize, in cooperation with scientific departments and scientific institutions of ANAS, educational process of undergraduates, create conditions for them to carry out research at a high level, improve the effectiveness of graduate education, and prepare statistical data on education.