Akademik Ramiz Məmmədov Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin tələbələri ilə görüşüb
Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsində AMEA-nın akademik H.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunun direktoru, akademik Ramiz Məmmədovla görüş keçirilib.
Əvvəlcə akademik R.Məmmədov rəhbərlik etdiyi müəssisədə aparılan elmi-tədqiqat işləri barədə məlumat verib. Bildirib ki, Coğrafiya İnstitutunun kollektivinin uzun illər üzərində işlədiyi “Azərbaycan Respublikasının coğrafiyası” III cildlik kitabı Prezident İlham Əliyevin 2016-cı ildə imzaladığı Sərəncama əsasən, elm sahəsində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Mükafatına layiq görülüb.
Akademik R.Məmmədov rəhbəri olduğu Azərbaycan Coğrafiya Cəmiyyətinin fəaliyyətinə də toxunub. O, bu qurumun respublikamızın coğrafi şəraitinin, təbiətinin, təbii ehtiyatlarının öyrənilməsində və təbliğində böyük rolu olduğunu diqqətə çatdırıb.
R.Məmmədov sonda tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Görüşdə institutun elmi işlər üzrə direktor müavini, c.ü.f.d., dosent  Məhərrəm Həsənov və Təhsil şöbəsinin müdiri, c.ü.f.d., dosent Müseyib Yunusov da iştirak ediblər.

Academician Ramiz Mammadov met with students of the Azerbaijan State Pedagogical University
Faculty of History and Geography of the Azerbaijan State Pedagogical University held a meeting with the Director of ANAS Institute of Geography after Academician H.Aliyev, Academician Ramiz Mammadov.
First, Academician R. Mammadov informed about the research work carried out in his institution. He noted that, according to the Order of President Ilham Aliyev, signed in 2016, the three-volume book "Geography of the Republic of Azerbaijan", over which the staff of the Institute of Geography worked for many years, was awarded the State Prize of the Republic of Azerbaijan in the field of science.
Academician R. Mammadov, also touched upon the activities of the Azerbaijan Geographic Society. He stressed that, this structure plays a big role in studying and propagandizing the geographical conditions, nature and natural resources of our republic.
In conclusion, R. Mammadov responded the questions of students.
Deputy Director of the Institute on Scientific Work, Ph.D. in Geography, Assistant Professor Maharram Hasanov and Head of the Department of Education, Ph.D in Geography, Associate Professor Museib Yunusov also attended the meeting.