Məktəblilərin Polimer Materialları İnstitutuna ekskursiyası təşkil olunub
Sumqayıt şəhəri 37 saylı orta məktəbin 8-ci sinif şagirdlərinin AMEA-nın Polimer Materialları İnstitutuna ekskursiyası təşkil olunub. Məqsəd məktəblilərin kimya fənninə marağının artırılması, institutda görülən işlər və laboratoriyalarda quraşdırılan müasir cihazlarla onları tanış etmək olub.
İnstitutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Bəxtiyar Məmmədov şagirdlərə rəhbərlik etdiyi müəssisənin tarixi, elmi fəaliyyət istiqamətləri və əldə olunan nailiyyətlər barədə məlumat verib.
Sonra institutun Poliefir və polikarbonat materiallar, Fiziki-kimyəvi analiz, Polimerlərin mexaniki-kimyəvi modifikasiyası və emalı laboratoriyalarında aparılan işlər əyani şəkildə nümayiş etdirilib.

Организована экскурсия школьников в Институт полимерных материалов
Организована экскурсия учеников 8 класса средней школы №37 города Сумгайыта в Институт полимерных материалов НАНА.
Цель заключалась в повышении интереса школьников к химии, ознакомлении с работами, проделанными в институте, современными приборами работе, установленными в лабораториях.
На встрече с директором института, членом-корреспондентом НАНА Бахтияром Мамедовым гостям была предоставлена информация об истории, научных направлениях деятельности и успехах научного учреждения.
Далее были наглядно продемонстрированы работы, осуществляемые в лабораториях Полиэфирных и поликарбонатных материалов, Физико-химических анализовМеханико-химической модификации и переработки полимеров.