“Elm” qəzetinin yeni sayında maraqlı məqalələr yer alıb
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin növbəti sayı 27 oktyabr 2017-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetdə "Şəbəkə idarəetmə sistemləri və seysmik analitik alətlər üzrə təlim" mövzusunda keçirilən beynəlxalq konfrans, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunun “Ən layiqli alim – Ə.L.A.” məqsədli qrant müsabiqəsinin qalibləri, böyük Azərbaycan şairi Molla Pənah Vaqifin anadan olmasının 300 illiyinə həsr edilən "Molla Pənah Vaqifin sənət idealları və müasirlik" mövzusunda elmi sessiya, AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkının Müşahidə Şurasının iclası, Kimya Elmləri Bölməsi ilə Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin birgə yığıncağı, Rəyasət Heyəti aparatının Hüquq və Kadrlar İdarəsinin seminarı və yeni nəşrlər haqqında materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, yeni sayda "Qüdrətli söz sənətkarı", "Yeni informasiya sistemi", "Ədəbiyyatımızın yeni dövrləşmə konsepsiyası", "Hüseyn Cavid və müasir gənclik", "Qəriblikdə ucalanlarımız", "Tarixi yaddaş və müasir yüksəliş", "Xoşbəxtliyə aparan elm", "Yarım əsrlik məhsuldar elmi yaradıcılıq" adlı məqalələr və digər məlumatlarla tanış olmaq olar.

В очередном номере газеты «Наука» нашли отражение интересные статьи
27 октября 2017 года вышел в свет очередной номер газеты «Наука», являющегося печатным органом Президиума Национальной академии наук Азербайджана.
В газете освещены матералы в связи международной конференцией «Сетевые системы управления и тренинг по сейсмическим аналитическим инструментам», победителями целевого грантового конкурса «Самый достойный ученый – С.Д.У.» Фонда развития науки при Президенте Азербайджанской Республики, научной сессией «Идеалы творчества Моллы Панаха Вагифа и современность», заседанием Наблюдательного совета Парка высоких технологий НАНА, общим собранием Отделения химических наук и Отделения биологических и медицинских наук, семинаром Управления права и кадров Президиума НАНА и новыми изданиями.
Кроме того, в новый номер вошли такие статьи, как «Новая информационная система», «Новая концепция периодизации отечественной литературы», «Гусейн Джавид и современная молодежь», «Историческая память и современное возрождение», «Наука, ведущая к счастью», «Полувековое плодотворное научное творчество» и другие.
В газете также нашли отражение статьи «Дружба, прошедшая испытание временем», «НАНА - Clarivate Analytics: сорудничество углубляется», «Философия Джавида», «Встреча с Фирангиз Ализаде», «Ротшильды вновь в Баку», «Достоин звания мюршида», «О революции или попытка самопознания», «Сколько вырубил - столько посадил» и другие.