10 dekabr - Ümumdünya İnsan Hüquqları Gününə həsr olunan beynəlxalq tədbir keçiriləcək
Dekabrın 14-də saat 12:00-da AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda bu qurumun və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Azərbaycan Nümayəndəliyinin birgə təşkilatçılığı ilə 10 dekabr - Ümumdünya İnsan Hüquqları Gününə həsr olunan beynəlxalq tədbir keçiriləcək.
Tədbir 2018-ci ildə 70-ci ildönümü qeyd olunacaq “Ümumdünya İnsan Hüquqları Bəyannaməsi” ilə bağlı bütün dünyada, eləcə də Azərbaycanda keçiriləcək silsilə tədbirlərin açılış mərasiminə həsr olunur.
Tədbirdə Milli Məclisin deputatları, Azərbaycanın müvafiq nazirlik və komitələrinin əməkdaşları, beynəlxalq təşkilatların təmsilçiləri, alimlər və KİV nümayəndələri iştirak edəcəklər.

December 10 - An international event dedicated to the World Human Rights Day to be held
An international event dedicated to the 10th of December - World Human Rights Day will be held at the Institute of Law and Human Rights of ANAS on December 14 at 12:00, organized jointly by this organization and the United Nations (UN) Office in Azerbaijan.
The event is dedicated to the opening ceremony of a series of events around the world, as well as in Azerbaijan, to mark the 70th anniversary of the Universal Declaration of Human Rights, which will be celebrated in 2018.
MPs of the Milli Majlis, employees of corresponding ministries and committees of Azerbaijan, representatives of international organizations, academics and mass media representatives will take part in the event.