Elm və təhsilin inteqrasiyası AMEA-da həyata keçirilən islahatların mühüm istiqamətlərindəndir
Bakı şəhəri Binəqədi rayonu 246 saylı məktəb-liseyin müəllim və şagird heyəti AMEA-nın Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunda olub.
İnstitutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Misir Mərdanovla görüşdə qonaqlara müəssisənin tarixi, fəaliyyət istiqamətləri, aparılan tədqiqatlar və əldə olunan nailiyyətlər barədə məlumat verilib.
Elm və təhsilin inteqrasiyası çərçivəsində baş tutan görüşdə M.Mərdanov məktəblilərə almaniyalı riyaziyyatçı Karl Qaussun və isveçrəli riyaziyyatçı Leonard Eylerin tədqiqatlarından danışıb, onları maraqlandıran sualları cavablandırıb.

Science and education Integration is one of the important directions of reforms at ANAS
Teachers and pupils of school-lyceum No. 246 of Binagadi district of Baku city have visited the Institute of Mathematics and Mechanics of ANAS.
Director of the Institute, correspondent member of ANAS Misir Mardanov informed the guests about the history of the enterprise, its activities, carried researches and achievements.
At the meeting, took place within the framework of integration of science and education, M.Mardanov talked to the pupils about German mathematician Carl Gauss and Swiss mathematician Leonhard Euler 's researches and answered their questions.