AMEA-nın Naxçıvan Bölməsinin 2018-ci il üçün iş planı təsdiq olunub
Tədbirdə bölmənin sədri, akademik İsmayıl Hacıyev çıxış edərək gündəlikdə duran məsələləri tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
Bölmənin elmi-təşkilati məsələləri barədə danışan akademik İ.Hacıyev Rəyasət Heyətinin 2018-ci il üçün nəzərdə tutulan 35 maddədən ibarət iş planını açıqlayıb.
İş planı müzakirələrdən sonra təsdiq edilib.
Sonra bölmənin Elmi-təşkilat şöbəsinin müdiri, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Orxan Bağırov çıxış edərək 2018-ci ildə aparılacaq elmi tədqiqat işləri barədə məlumat verib. O, 6 elmi istiqamətdə 7 mövzu üzrə aparılacaq 36 işin 76 mərhələdə həyata keçiriləcəyini bildirib.
Mövzular Rəyasət Heyətində müzakirələrdən sonra təsdiq edilib.
İclasda kadr hazırlığı məsələlərinə də toxunulub. Bölmənin doktorant və dissertantlarının attestasiyadan keçirilməsi ilə bağlı Təhsil və kadrlar şöbəsinin baş mütəxəssisi Leyla Səfərova məlumat verib.
Doktorantların təqdim olunan mövzuları müzakirə edilərək Rəyasət Heyətinin qərarı ilə təsdiq edilib.
Daha sonra bölmənin fəlsəfə və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktorantura və dissertanturaya qəbul məsələsi müzakirə olunub.

ANAS Nakhchivan Division approved the work plan for 2018
In his speech at the event, the chairman of the Department, academician Ismail Hajiyev brought to the attention of the participants of the event the issues on the agenda.
Having reported on scientific and organizational issues, academician manifested a work plan of the Presidium consisting of 35 articles, which was planned for 2018.
After the discussions, the work plan was approved.
Further, head of the Scientific-Organizational Department of the National Academy of Sciences, Doctor of Philosophy in Agrarian Sciences, Associate Professor Orkhan Bagirov, in his speech, informed about the research work to be carried out in 2018. He noted that this year it is planned to perform covering 7 themes 36 works in 6 scientific directions in 76 stages.
After the discussions the topics were approved in the Presidium.
The meeting also touched upon the issues of personnel training.
Chief specialist of the Education and Human Resources Department Leyla Safarova informed on the certification of doctoral students and dissertators.