AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadə Azərbaycan Mühəndislik Akademiyasının həqiqi üzvü seçilib
AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadə Azərbaycan Mühəndislik Akademiyasının (AMA) həqiqi üzvü seçilib. Bu barədə qərar AMA-nın Rəyasət Heyətinin iclasında qəbul olunub, akademiyanın prezidenti, akademik Arif Paşayev tərəfindən rəsmi diplom imzalanıb.
Akademik Akif Əlizadə bu ada geologiya sahəsində mühüm nəzəri və tətbiqi elmi nəticələri, həmçinin uğurlu elmi-təşkilati fəaliyyətinə görə layiq görülüb.
Qeyd edək ki, 2005-ci ildə fəaliyyətə başlamış AMA hazırda Milli Aviasiya Akademiyasında yerləşir, texniki elmlər sahəsində fəaliyyət göstərir və peşəkar alimləri özündə cəmləşdirir.

Академик Акиф Ализаде избран действительным членом Азербайджанской инженерной академии
Президент Национальной академии наук Азербайджана академик Акиф Ализаде избран действительным членом Азербайджанской инженерной академии (АИА). Решение об этом было принято на заседании Президиума АИА. Официальный диплом подписан президентом Академии академиком Арифом Пашаевым.
Этого звания академик Акиф Ализаде удостоился за значительные теоретические и практические научные достижения в области геологии, а также за успешную научно-организационную деятельность.
Отметим, что функционирующая с 2005 года АИА, в настоящее время размещается в Национальной академии авиации. Деятельность АИА охватывает область технических наук. В Академии сосредоточен кадровый потенциал, состоящий из известных ученых.