AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadə Azərbaycan Mühəndislik Akademiyasının həqiqi üzvü seçilib
AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadə Azərbaycan Mühəndislik Akademiyasının (AMA) həqiqi üzvü seçilib. Bu barədə qərar AMA-nın Rəyasət Heyətinin iclasında qəbul olunub, akademiyanın prezidenti, akademik Arif Paşayev tərəfindən rəsmi diplom imzalanıb.
Akademik Akif Əlizadə bu ada geologiya sahəsində mühüm nəzəri və tətbiqi elmi nəticələri, həmçinin uğurlu elmi-təşkilati fəaliyyətinə görə layiq görülüb.
Qeyd edək ki, 2005-ci ildə fəaliyyətə başlamış AMA hazırda Milli Aviasiya Akademiyasında yerləşir, texniki elmlər sahəsində fəaliyyət göstərir və peşəkar alimləri özündə cəmləşdirir.

President of ANAS, academician Akif Alizadeh was elected member of the Academy of Engineering of Azerbaijan. Presidium of the AAE make a decision and president of the academy, academician Arif Pashayev signed an official diploma about the decision of the election.
Academician Akif Alizadeh was deserved the name because of important theoretical and applied research results in the field of geology.
It should be noted that the AMA was established in 2005, is located at the National Aviation Academy, acting in the field of technical sciences, and combines professional scientists.