İctimai Elmlər Bölməsi üzrə doktorantura və dissertanturaya  qəbulun nəticələri müzakirə edilib
AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin iştirakı ilə keçirilən iclasda bölməyə daxil olan elmi müəssisələrin 2017-2018-ci tədris ili üçün fəlsəfə və elmlər doktorluğu hazırlığı üzrə doktorantura və dissertanturaya qəbulunun nəticələri müzakirə olunub.
İclasda dissertasiya mövzuları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Mövzular seçilərkən müasir elmin qarşısında duran əsas tələb və vəzifələri nəzərə almaq, mühüm sosial-iqtisadi və mədəni-mənəvi əhəmiyyət kəsb edən mövzulara üstünlük vermək və digər bu kimi məsələləri diqqətdə saxlamağın vacibliyi vurğulanıb.
Bölmə müzakirələrdən sonra qəbulun nəticələrini təsdiq edərək mövzuların Rəyasət Heyətinə təqdim olunmasını qərara alıb.

Discussed the results of admission to doctoral and PhD students of Department of Social Sciences
Presidium of ANAS held a regular meeting of the Bureau of Division of Social Sciences (DSS) on February 27
At the meeting held with the participation of the Vice-president of ANAS, academician Isa Habibbeyli were discussed the results of admission to doctoral studies and dissertations on programs for the preparation of doctors of philosophy and doctors of sciences for the 2017-2018 academic year.
The meeting exchanged views on the themes of dissertations. It was emphasized that, when selecting topics, it is necessary to take into account the basic requirements and tasks facing modern science, preference for those having important social, economic and cultural-moral significance, etc.