Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan "Elm" qəzetinin növbəti sayı 19 mart 2018-ci il tarixində işıq üzü görüb.
Qəzetdə AMEA-da 2017/18-ci tədris ili üçün elmlər doktoru pilləsi üzrə doktoranturaya qəbul ilə bağlı keçirilən toplantı, Rəyasət Heyətinin növbəti iclası, “Muğam aləmi” V Beynəlxalq Muğam Festivalı çərçivəsində akademiyada baş tutan “Azərbaycanda muğam elmi: reallıqlar və perspektivlər” beynəlxalq elmi simpoziumu, Ədəbiyyat İnstitutunda 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Gününə həsr olunan "Azərbaycan ədəbiyyatında soyqırım və deportasiyaların bədii əksi: reallıqlar və çağırışlar" elmi sessiyası, Elm Tarixi İnstitutun direktoru, tarix üzrə elmlər doktoru Məryəm Seyidbəylinin Ukraynaya səfəri və yeni nəşrlər haqqında materiallar işıqlandırılıb.
Bundan əlavə, yeni sayda "Bioinformatika üzrə tanınmış alim", "Şərq tarixinin parlaq səhifəsi", "Ətraf mühit və insan sağlamlığı", "Solmaz çiçəklər", "Şöhrəti qitələri aşan bağ", "Xəzər Atlantidası" adlı məqalələr və digər məlumatlarla tanış olmaq olar.

The next issue of the Elm newspaper contains interesting articles
The next issue of the Elm newspaper, the press body of the Presidium of the Azerbaijan National Academy of Sciences, was published on March 19, 2018.
The new issue includes, meeting held at the ANAS on the admission to doctoral degree for the 2017 / 18, the next meeting of the Presidium, the International Mugham Festival "Mugham World" in the academy, "Artistic reflection of genocide and deportations in Azerbaijani literature: realities and challenges" dedicated to the 31st of March - Day of Genocide of Azerbaijanis, director of the Institute of History, Doctor of History, Mariam Seyidbeyli's visit to Ukraine and etc.
In addition, you get acquainted with a new series of articles titled " Scientist on Bioinformatics ", "Bright page of Oriental history", "Environmental and human health", "Solmaz flowers", "Tree of Honor", "Caspian Atlantis".