“XXI əsrdə insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində müasir nəzəri və praktiki yanaşmalar” mövzusunda tədbir keçiriləcək
26.04.2018 10:38
3 may 2018-ci il tarixində saat 10:00-da Park İnn otelində “XXI əsrdə insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində müasir nəzəri və praktiki yanaşmalar” mövzusunda respublika elmi-nəzəri konfransı keçiriləcək.
Azərbaycan Respublikasının Konstitusiya Məhkəməsi, AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu və Qara dəniz və Xəzər dənizi Regionu Ölkələri Hüquqşünasları Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə baş tutacaq tədbir ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr olunacaq.

Republican scientific-theoretical conference on "Modern theoretical and practical approaches to the protection of human rights and freedoms in XXI century" to be held
26.04.2018 10:38
On May 3, 2018 at 10.00 in the Park Inn hotel will be held republican scientific-theoretical conference on "Modern theoretical and practical approaches to the protection of human rights and freedoms in the XXI century."
The event, co-organized by the Constitutional Court of the Republic of Azerbaijan, the Institute of Law and Human Rights of ANAS and the Black Sea and Caspian Region Lawyers Association, will be dedicated to the 95th anniversary of the national leader Heydar Aliyev.