“XXI əsrdə insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində müasir nəzəri və praktiki yanaşmalar” mövzusunda tədbir keçiriləcək
26.04.2018 10:38
3 may 2018-ci il tarixində saat 10:00-da Park İnn otelində “XXI əsrdə insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində müasir nəzəri və praktiki yanaşmalar” mövzusunda respublika elmi-nəzəri konfransı keçiriləcək.
Azərbaycan Respublikasının Konstitusiya Məhkəməsi, AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutu və Qara dəniz və Xəzər dənizi Regionu Ölkələri Hüquqşünasları Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə baş tutacaq tədbir ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümünə həsr olunacaq.

Состоится мероприятие на тему «Современные теоретические и практические подходы в области защиты прав и свобод человека в XXI веке»
26.04.2018 10:38
3 мая 2018 года в 10:00 в отеле Park Inn пройдет научно-теоретическая конференция на тему «Современные теоретические и практические подходы в области защиты прав и свобод человека в XXI веке».
Мероприятие, которое состоится при совместной организационной поддержке Конституционного суда Азербайджанской Республики, Института права и прав человека НАНА и Ассоциации юристов стран черноморского и каспийского регионов, посвящено 95-й годовщине со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.