“Mehriban Əliyeva – Azərbaycan mədəniyyətinin hamisi” kitabı çapdan çıxıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Bilik Fondu tərəfindən “Mehriban Əliyeva – Azərbaycan mədəniyyətinin hamisi” kitabı çap olunub.
“Şərq-Qərb” nəşriyyatında işıq üzü görən kitabın elmi redaktoru AMEA-nın Əlyazmalar İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, filologiya elmləri doktoru Paşa Kərimov, tərtibçisi həmin müəssisənin elmi işçisi Əzizə Ələkbərovadır.
Nəşr Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, UNESCO və ISESCO-nun xoşməramlı səfiri Mehriban Əliyevanın xalqımızın qədim və zəngin mədəniyyətinin etibarlı və ləyaqətli hamisi kimi misilsiz və çoxşaxəli fəaliyyətindən bəhs edir.
Azərbaycan və fransız dillərində ərsəyə gələn vəsait oxucunu həm Mehriban Əliyevanın mədəniyyətimizin inkişafı, milli mənəvi dəyərlərimizin qorunması və təbliği istiqamətində çoxşaxəli və dərin məzmunlu fəaliyyəti barədə məlumatlandırır, həm də mədəni irsimizlə bağlı bilgilər verməklə maarifləndirir.

The Knowledge Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan published the book "Mehriban Aliyeva – a supporter of Azerbaijani Culture".
The scientific editor of the book, which was published by the “East-West” publishing house is Pasha Karimov, deputy director of the Institute of Manuscripts of ANAS, Ph.D. in Philology and the composer is Aziza Alakbarova.
The publication covers invaluable and multifaceted activities of the First Vice President of the Republic of Azerbaijan, President of the Heydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UNESCO and ISESCO, Mehriban Aliyeva, as a supporter of the ancient and rich culture of our people.
The book, published in Azerbaijani and French, tells about the substantial activity of Mehriban Aliyeva aimed at the development of the national culture, the preservation and promotion of national moral values and also educates about our cultural heritage.