AMEA-nın magistrantları pedaqogika fənnindən imtahan veriblər
Məlumdur ki, AMEA Prezidenti, akademik Akif Əlizadənin 480 saylı 10 sentyabr 2015-ci il tarixli Sərəncamına əsasən, AMEA-nın magistratura pilləsinə qəbul olmuş bütün magistrantlara ümumi fənlər üzrə dərslərin tədrisi və imtahanların təşkili AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutuna həvalə edilib. İnstitutun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində (TİM) keçirilən imtahanlar mərkəzləşdirilmiş qaydada elektron test üsulu ilə aparılır.
Bu gün AMEA-nın I kurs magistr tələbələri TİM-də “Pedaqogika” fənnindən imtahan veriblər. 4 altqrup üzrə keçirilən imtahanlarda AMEA-nın institutlarından ümumilikdə 67 nəfər iştirak edib. İmtahanda iştirak edən tələbələrin böyük əksəriyyəti yüksək nəticələr göstəriblər.
Qeyd edək ki, “Psixologiya” və “Fəlsəfənin əsasları” fənnindən imtahanlar isə müvafiq olaraq 14 və 20 iyun tarixlərində keçiriləcək.

ANAS Masters passed exsam on pedagogy
It is known that, in accordance with the Order of the President of ANAS, academician Akif Alizadeh dated September 10, 2015, ANAS Institute of Information Technology is entrusted with training of undergraduates of ANAS in general subjects and organization of examinations. Exam are held in the Educational and Innovation Center (EIC) of the Institute in electronic form in a centralized manner.
Today at UIC the undergraduates of the first course of ANAS passed the exams on pedagogy. In the exam conducted in 4 subgroups, 67 participants from the institutes of ANAS took part in the whole. The overwhelming majority of the undergraduates who passed the exam showed positive results.