AMEA-nın magistrantları pedaqogika fənnindən imtahan veriblər
Məlumdur ki, AMEA Prezidenti, akademik Akif Əlizadənin 480 saylı 10 sentyabr 2015-ci il tarixli Sərəncamına əsasən, AMEA-nın magistratura pilləsinə qəbul olmuş bütün magistrantlara ümumi fənlər üzrə dərslərin tədrisi və imtahanların təşkili AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutuna həvalə edilib. İnstitutun Tədris-İnnovasiya Mərkəzində (TİM) keçirilən imtahanlar mərkəzləşdirilmiş qaydada elektron test üsulu ilə aparılır.
Bu gün AMEA-nın I kurs magistr tələbələri TİM-də “Pedaqogika” fənnindən imtahan veriblər. 4 altqrup üzrə keçirilən imtahanlarda AMEA-nın institutlarından ümumilikdə 67 nəfər iştirak edib. İmtahanda iştirak edən tələbələrin böyük əksəriyyəti yüksək nəticələr göstəriblər.
Qeyd edək ki, “Psixologiya” və “Fəlsəfənin əsasları” fənnindən imtahanlar isə müvafiq olaraq 14 və 20 iyun tarixlərində keçiriləcək.

Магистранты НАНА сдали экзамены по педагогике
Известно, что в соответствии с Распоряжением президента НАНА, академика Акифа Ализаде от 10 сентября 2015 года на Институт информационных технологий НАНА возложены обучение магистрантов НАНА общим предметам и организация экзаменов. Экзамены проводятся в Учебно-инновационном центре (УИЦ) института в электронном виде в централизованном порядке.
Сегодня в УИЦ магистранты первого курса НАНА сдали экзамены по педагогике. В экзамене, проведенном по 4 подгруппам, в целом приняли участие 67 участников из институтов НАНА. Подавляющее большинство сдавших экзамен магистрантов показали положительные результаты.