Çin alimləri azərbaycanlı həmkarları ilə birgə tədqiqatların aparılmasında maraqlıdırlar
Son illər AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutu tərəfindən dövlətin iqtisadiyyata müdaxilə səviyyəsinin ölçülməsi sahəsində aparılan tədqiqatlar beynəlxalq ekspertlərin və tədqiqatçıların diqqətini çəkməkdədir.
Çinin Şanxay Universitetinin Menecment Məktəbinin dekan müavini Vey Linin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti İqtisadiyyat İnstitutunda olub.
İnstitutun direktoru, professor Nazim İmanovla keçirilən görüşdə dövlətin iqtisadiyyata modelyaradıcı müdaxiləsi formaları ilə bağlı müzakirələr aparılıb. Çinli qonaqlar elmdə yeni və kreativ yanaşmanı özündə ehtiva edən bu sahədə Azərbaycan-Çin birgə tədqiqatlarının aparılmasının vacibliyini və əhəmiyyətini xüsusi vurğulayıblar.
Tərəflər təcrübə mübadiləsinin aparılması və əməkdaşlığın genişləndirilməsi barədə razılığa gəliblər.

Chinese scientists are interested in conducting joint research with their Azerbaijani counterparts
In recent years, the research conducted by the Institute of Economy of ANAS in the field of measurement of the state's intervention in the economy attracts international experts and researchers.
Delegation led by Dean of the Management School of the Shanghai University of China Vey Ling visited the Institute of Economy.
At the meeting with the director of the Institute, Professor Nazim Imanov, discussions were held on the state-of-the-art moderation in the economy. The Chinese guests emphasized the importance of conducting joint Azerbaijani-Chinese studies in this field, which includes a new and creative approach to science.