İctimai Elmlər Bölməsinin akademik-katibi müavinlərinin və büro üzvlərinin seçkisi keçirilib
İyulun 6-da AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin rəhbərliyi ilə İctimai Elmlər Bölməsinin (İEB) növbəti ümumi yığıncağı keçirilib.
Tədbirdə İEB-in akademik-katibi, akademik Nərgiz Axundova, büro üzvləri, bölmənin tərkibinə daxil olan elmi müəssisələrin rəhbərləri və aidiyyatı məsələlər üzrə dəvət olunmuş əməkdaşlar iştirak ediblər.
Əvvəlcə akademik İ.Həbibbəyli iclasın gündəliyini iştirakçıların diqqətinə çatdırıb.
Daha sonra bölmənin akademik-katibi müavinlərinin və büro üzvlərinin seçkiləri keçirilib.
Səsvermənin nəticələrinə görə, akademik Şahin Mustafayev və  AMEA-nın müxbir üzvü Könül Bünyadzadə akademik-katibin müavinləri, akademiklər Teymur Bünyadov, Nailə Vəlixanlı, Gövhər Baxşəliyeva, Yaqub Mahmudov, AMEA-nın müxbir üzvü Məsumə Məlikova, Şahbaz Muradov, Musa Qasımlı,  Akif  Musayev büronun üzvləri seçiliblər.
Həmçinin İEB-in məşvərətçi səslə bölmə üzvlüyünə tarix üzrə elmlər doktorları Maisə Rəhimova, Məryəm Seyidbəyli, fəlsəfə üzrə elmlər doktoru İlham Məmmədzadə, iqtisad üzrə elmlər doktoru Nazim İmanov və hüquq üzrə elmlər doktoru Aytən Mustafayevanın namizədliyi irəli sürülüb.

Состоялись выборы заместителей академика-секретаря и членов бюро Отделения общественных наук
6 июля под председательством вице-президента НАНА, академика Исы Габиббейли состоялось очередное Общее собрание Отделения общественных наук (ООН).
На мероприятии приняли участие академик-секретарь ООН, академик Наргиз Ахундова, члены бюро, руководители научных учреждений, входящих в состав отделения, и приглашенные сотрудники по соответствующим вопросам.
Сначала академик И.Габиббейли проинформировал участников о вопросах повестки дня.
Далее были проведены выборы заместителей академика-секретаря и членов бюро отделения.
По результатам голосования, академик Шахин Мустафаев и член-корреспондент НАНА Кенуль Бунядзаде были избраны заместителями академика-секретаря, а академики Теймур Буньядов, Наиля Велиханлы, Говхар Бахшалиева, Ягуб Махмудов, член-корреспондент НАНА Масума Меликова, Шахбаз Мурадов, Муса Гасымлы и Акиф Мусаев – членами бюро.
С консультативным голосом для членства была выдвинута кандидатура докторов исторических наук Маисы Рагимовой, Марьям Сейдбейли, доктора философских наук Ильхама Мамедзаде, доктора экономических наук Назима Иманова и доктора юридических наук Айтен Мустафаевой.