Ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarının boş qalan yerlərinə müsabiqənin nəticələri elan olunub
14.08.2018 16:54
Ali təhsil müəssisələrinin və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistraturalarının boş qalan plan yerlərinə müsabiqənin nəticələri Dövlət İmtahan Mərkəzinin internet saytında yerləşdirilib.
Bakalavrlar müsabiqənin nəticələri haqqında məlumatı, həmçinin mobil operatorlar (Azercell, Bakcell, Nar) vasitəsilə “iş nömrəsi”ni 7727 nömrəsinə göndərməklə də öyrənə bilərlər.
Qəbul olan bakalavrların siyahısı, müsabiqə nəticəsində formalaşmış keçid balları avqustun 15-də “Magistr” jurnalının 7-ci nömrəsində dərc olunacaq.
Magistraturanın boş qalan 2 min 533 plan yerinin müsabiqəsində iştirak üçün 631 bakalavr müraciət edib. Onlardan 448 nəfər magistratura səviyyəsinə qəbul olunub.
Ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarının boş qalan yerlərinə qəbul olunanlar avqustun 16-dan 24-dək sənədlərini qəbul olduqları təhsil müəssisəsinə təqdim edərək qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Həmin müddətdə qeydiyyatdan keçməmək bakalavrın müvafiq ixtisasa yerləşdirilməsindən imtina etməsi kimi qiymətləndiriləcək və onun qəbul haqqında əmri ali təhsil müəssisəsinə göndərilməyəcək.

Announced the results of the competition for the vacant places in the graduate courses of the universities
14.08.2018 16:54
Official website of the State Examination Center has published the results of the competition for vacant places of graduate courses in the higher educational institutions of the Republic of Azerbaijan and Azerbaijan National Academy of Sciences.
The undergraduates have the opportunity to see the results of the admission by sending work number to the number 7727 (Azercell, Bakcell, Nar).
A list of admitted undergraduates and scores of the competition will be published on the 7th issue of "Master” journal on August 15.
Note that, 631 undergraduates were applied for 2049 planned vacant places of the competition. As a result of competition 448 individuals of them have been accepted to the graduate course.
Applicants admitted to vacancies in the magistracy of higher education institutions must register from August 16 to 24, submitting their documents to the educational institution to which they entered.
If the student does not register before this date, it will be considered as a refusal to apply for this specialty and his order of admission will not be sent to the educational institution.