Oktyabrın 18-də saat 10:00-da AMEA-nın Əsas binasının Dairəvi akt zalında İqtisadiyyat İnstitutunun 60 illik yubileyinə həsr olunan “İqtisadi artım və ictimai rifah” mövzusunda beynəlxalq el­mi konfrans keçiriləcək.
Konfransda İqtisadiyyat İnstitutunun fəaliyyət göstərdiyi 60 il ərzində bu müəssisədə Azərbaycan iqtisadiyyatının formalaşdırılması və inkişafı istiqamətində görülən işlər, ölkə iqtisadiyyatının və iqtisad elminin inkişafı sahəsində aparılan elmi tədqiqat işləri barədə məlumat veriləcək.
Tədbir çərçivəsində xarici dövlətlərin bir sıra elmi mərkəzləri ilə qarşılıqlı əməkdaşlıq haqqında ikitərəfli müqavilələr imzalanacaq, ölkəmizin müxtəlif elmi-tədqiqat müəssisələrində və ali məktəblərində çalışan gənc iqtisadçı tədqiqatçılar arasında elan olunmuş elmi məqalə müsabiqəsinin qaliblərinə fəxri diplom və pul mükafatları təqdim ediləcək.
Bundan əlavə, beynəlxalq konfransda Çin Sosial Elmlər Akademiyası İqtisadiyyat İnstitutunun Elmi şurasının səd­ri, professor Pei Çanhunqa AMEA İqtisadiyyat İnstitutunun Fəxri doktoru diplomunun verilməsi də nəzərdə tutulub.

ANAS Institute of Economy’s 60th anniversary to be celebrated
Round Hall of ANAS main building will held an international scientific conference "Economic growth and social prosperity", dedicated to the 60th anniversary of the Institute of Economy on October 18 at 10:00 am.
Participants will be informed about the 60th activity of the institute, work done in the direction of the formation and development of the economy of Azerbaijan, in the field of economy development and economy science in our country.
During the event, will be signed bilateral agreements on mutual cooperation with a number of scientific centers of foreign countries, winners of the competition of scientific articles announced among young research economists working in various research institutions and universities will be awarded with diplomas and cash prizes. The award of the Diploma of an honorary doctor - the chairman of Science Council of the Institute of Economy of the Chinese Academy of Social Sciences, Professor Pei Chanhung is also supposed.