Azərbaycan alimləri Minskdə keçirilmiş beynəlxalq konfransda iştirak ediblər
AMEA Fəlsəfə və Hüquq İnstitutunun əməkdaşları - Dinşünaslıq və mədəniyyətin fəlsəfi problemləri şöbəsinin baş elmi işçisi, fəlsəfə elmləri doktoru Aydın Əlizadə və Sosial fəlsəfə şöbəsinin müdiri, fəlsəfə elmləri doktoru Azər Mustafayev mayın 27-dən 28-dək Minskdə (Belarus) keçirilmiş “Din və təhsil dünyəvi cəmiyyətlərdə: təcrübə və perspektivləri” beynəlxalq elmi konfransında iştirak ediblər.
Belarus Milli Elmlər Akademiyası və Dini İşlər üzrə Səlahiyyətli Məşvərətçi Konfesiyalararası Şuranın təşkil etdiyi konfransa müxtəlif ölkələrdən olan 120-dən çox alim qatılıb.
Tədbirdə Aydın Əlizadə “İslamda aparılan islahatlar və onun ideoloji cəhətdən əsaslandırılması yolları” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib.

Azerbaijani scientists attended the international conference held in Minsk
Associates of ANAS Institute of Philosophy and Law – leading scientific worker of the department of Religion study and philosophical problems of culture, Dr. Philosophy Aydin Alizadeh and head of Social philosophy department Azer Mustafayev have attended “Religion and education in mundane societies: experience and prospects” international conference held in Minsk (Belarus) May 27-28.
In the event Aydin Alizadeh delivered a lecture on “Reforms in Islam and its justification ways from ideological point view”.