AMEA-da akademik Cəlal Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunan beynəlxalq konfrans keçiriləcək
Dekabrın 17-də saat 11:00-da AMEA-nın Əsas binasının Dairəvi akt zalında görkəmli alim və ictimai-siyasi xadim, akademik Cəlal Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunan “Davamlı inkişaf naminə fotosintez və hidrogen enerjisi tədqiqatları” mövzusunda IX beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu, Beynəlxalq Fotosintez Cəmiyyəti və Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə baş tutacaq tədbirdə nüfuzlu alimlərin fotosintez prosesinin və hidrogen enerjisinin tədqiqi ilə bağlı məruzələri dinləniləcək, müzakirələr aparılacaq.
Qeyd edək ki, görkəmli alimin 90 illik yubileyi münasibətilə Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda “Akademik Cəlal Əliyev qiraətləri”nin keçirilməsi də nəzərdə tutulub.

В НАНА состоится международная научная конференция, посвященная 90-летию академика Джалала Алиева
17-18 декабря в НАНА состоится IX Международная научная конференция «Исследования фотосинтеза и водородной энергетики для устойчивого развития», посвященная 90-летию выдающегося ученого и общественно-политического деятеля, академика Джалала Алиева, при совместной организации Министерства сельского хозяйстваИнститута молекулярной биологии и биотехнологий НАНА и Международным обществом по исследованиям фотосинтеза (ISPR).
Следует отметить, что по случаю 90-летнего юбилея выдающегося ученого в Институте молекулярной биологии и биотехнологии НАНА также планируется проведение «Чтения академика Джалала Алиева».