RSXM-in Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası yenidən formalaşıb
AMEA-nın Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin (RSXM) Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının tərkibinin yenidən formalaşdırılmasına dair iclas keçirilib.
İclası RSXM-in baş direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Qurban Yetirmişli açaraq müəssisədə şuranın yenidən formalaşdırılması zərurətinin yarandığını söyləyib. O, mərkəzin gənc kadr potensialının böyük olduğunu və onların fəaliyyəti üçün bütün imkanların yaradıldığını deyib.
Sonra çıxış edən AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, fizika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Famin Salmanov RSXM-in gənc əməkdaşlarının aktiv fəaliyyət göstərdiyini, respublika səviyyəli konfrans və müsabiqələrdə yaxından iştirak etdiklərini qeyd edib.
AMEA-da gənc alimlərin inkişafı üçün bütün lazımi şəraitin yaradıldığını bildirən F.Salmanov RSXM-də GAMŞ-ın yenidən formalaşdırılmasını təqdirəlayiq hal adlandırıb.
Daha sonra Nərminə İsmayılova, Lalə Piriyeva, Xədici Şəbnəm, Ruslan Ağakərimov, Afaq Ağazadə, Azər İsgəndərov, Əfsunə Nuriyeva, İlhamə Cəlilova və Əsgərli Gülxanım müəssisənin GAMŞ-nın idarə heyətinin üzvləri seçiliblər.
Həmçinin səsvermə nəticəsində Nərminə İsmayılova RSXM-in Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, Ruslan Ağakərimov müavini, Lalə Piriyeva isə katibi seçiliblər.

RSSC Council of Young Scientists and Specialists has been reorganized
A meeting on the reorganization of the Council of Young Scientists and Specialists  of the Republican Seismic Survey Center of the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS) was held.
The meeting was opened by the general Director of the RSSC, correspondent member of ANAS Gurban Yetirmishli and noted the necessity of reorganization of the council at the Center.
He noted on Center's Young Scientists potential and all opportunities for their work here.
The chairman of ANAS Council of Young Scientists and Specialists, PhD in Physics, Associate Professor Famin Salmanov noted that, the RSSC's young employees are active, participate in national level conferences and competitions.
F.Salmanov noted on creation of all necessary conditions at ANAS for development of young scientists and the re-organization of Council of Young Scientists and Specialists at RSSC is commendable.
Then, Narmina Ismayilova, Lala Piriyeva, Khadiji Shabnam, Ruslan Agakarimov, Afag Agazade, Azer Iskandarov, Afsuna Nuriyeva, Ilhama Jalilova and Askarli Gulkhanim were elected as a board members of RSSC Council of Young Scientists and Specialists.
As a result of the voting Narmina Ismayilova was elected as the chairman of the RSXM Young Scientists and Specialists Council, Ruslan Agakarimov, and Lala Piriyeva as secretary.