Fizika İnstitutunun əməkdaşları üçün ministadion açılıb
Açılışda Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, Fizika İnstitutunun direktoru, akademik Nazim Məmmədov, həmin institutun elmi işlər üzrə direktor müavini, akademik Cavad Abdinov, AMEA Rəyasət Heyəti Azad Həmkarlar İttifaqının (AHİ) sədri, hüquq elmləri doktoru, professor Habil Qurbanov və institutun Həmkarlar Komitəsinin (HK) sədri, fizika üzrə fəlsəfə doktoru Sitarə Bağırova iştirak ediblər.
Mərasimdə akademik N.Məmmədov Prezident İlham Əliyevin ölkədə idmanın inkişafına göstərdiyi diqqət və qayğıdan danışıb. Vurğulayıb ki, dövlətin bu qayğısını əsas götürərək Fizika İnstitutu əməkdaşlarının, onların ailə üzvlərinin, gənc mütəxəssislərin asudə vaxtlarını səmərəli keçirmələri üçün Həmkarlar Komitəsinin təşkilatçılığı ilə ministadion istifadəyə verilib.
Sonra çıxış edən AHİ-nin sədri H.Qurbanov qeyd edib ki, Fizika İnstitutu elm sahəsində beynəlxalq səviyyədə nailiyyətlər qazandığı kimi, AMEA-da idmanın mərkəzi hesab olunur. O, institut əməkdaşlarının övladları üçün futbol komandası yaradılması və həmin komandanın ministadionda məşqçi nəzarəti ilə məşq keçməsi təklifini irəli sürüb.
Həmkarlar Komitəsinin sədri S.Bağırova isə mini stadionun hazırlıq prosesi barədə məlumat verib. Bildirib ki, stadionda badminton, minivoleybol, minibasketbol və institutun futbol komandasının məşqləri üçün hərtərəfli şərait yaradılıb. İnstitutun əməkdaşları, onların ailə üzvləri işdən sonra, şənbə və bazar günləri ministadiondan istifadə edə bilərlər.

Для сотрудников Института физики открыт мини-стадион
Во дворе Института физики Национальной Академии наук Азербайджана состоялась церемония открытия стадиона, в котором приняли участие академик-секретарь Отделения физико-математических и технических наук, директор Института физики, академик Назим Мамедов, заместитель директора по научной работе института, академик Джавад Абдинов, председатель Объединённого профсоюзного комитета, д.ю.н., профессор Габиль Гурбанов и председатель Профсоюзного комитета, д.ф.п.физике Ситара Багирова.
Академик Н. Мамедов рассказал о внимание, которое Президент Ильхам Алиев проявляет к развитию спорта в стране. Он подчеркнул, что, принимая во внимание эту государственную заботу, Организационный комитет Института физики создал мини - стадион для сотрудников и их семей.
Далее председатель ОПК Г.Гурбанов отметил, что Институт физики не только добился международных достижений в области науки, но он также является центром спорта НАНА. В свою очередь председатель Профсоюзного комитета С. Багирова проинформировала собравшихся о процессе подготовки стадиона.
Она отметила, что на стадионе созданы все условия для тренировок бадминтона, мини-волейбола, мини-баскетбола и футбольной команды института. Сотрудники института, члены их семей могут воспользоваться им после работы, по субботам и воскресеньям.