"Qafqaz kəsilişi" layihəsi üzrə görülmüş işlərin monitorinqi aparılıb
Ukraynanın Elm və Texnologiya Mərkəzinin ölkələrarası əməkdaşlıq layihələri üzrə meneceri Yelena Taberko və Anastasiya Kulenko AMEA-nın Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində olublar.
Mərkəzin direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Qurban Yetirmişli ilə keçirilən görüşdə birgə layihələrin həyata keçirilməsi, qarşılıqlı elm və təcrübə mübadiləsinin aparılması kimi məsələlər müzakirə olunub.
Daha sonra "Qafqaz kəsilişi" layihəsi üzrə görülmüş işlərin monitorinqi aparılıb. Monitorinqin nəticəsi olaraq işlərin yüksək səviyyədə yerinə yetirildiyi müəyyən olunub.

Проведен мониторинг работ по проекту «Кавказский разрез»
Менеджер Украинского научно-технического центра международного сотрудничества Елена Таберко и Анастасия Куленко посетили Республиканский центр сейсмологической службы Национальной академии наук Азербайджана.
На встрече с директором центра, членом-корреспондентом НАНА Гурбаном Етирмишли были обсуждены перспективы реализации совместных проектов, обмен знаниями и опытом.
Затем была проведена работа над проектом «Кавказский разрез». В результате мониторинга было установлено, что работы были выполнены на высоком уровне.