Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası

Azərbaycanın ilk veb saytı (1995)

ANA SƏHİFƏ  >>  Riyaziyyat və Mexanika İnstitutunun fəlsəfə doktorları

Həsənov Cavanşir Cavad oğlu

 

Veb-sayt     
Anadan olduğu yer Azərbaycan Respublikası, Cəlilabad ray., Hasıllı kəndi 
Təvəllüdü 08.11.1973 
Bitirdiyi ali təhsil müəssisəsi Bakı Dövlət Universiteti 
Elmi dərəcəsi

Fizika-riyaziyyat elmləri üzrə fəlsəfə doktoru

Elmi rütbəsi dosent 
Namizədlik (PhD) dissertasiyasının mövzusu:

-         ixtisas şifri

-         ixtisasın adı

-         mövzunun ad

 


1202.01

Analiz və funksional analiz

Bessel diferensial operatorunun doğurduğu Riss potensialı və onun tətbiqləri 
Çapdan çıxmış elmi əsərlərinin ümumi sayı

-         xaricdə çıxmış elmi əsərlərinin sayı

-         beynəlxalq bazalarda referatlaşdırılan və indeksləşdirilən jurnallarda çap olunan məqalələrin sayı

47


16


14

Müəlliflik şəhadətnamələrinin və patentlərin sayı  

Kadr hazırlığı:     

-         fəlsəfə doktorlarının sayı

 
Əsas elmi nailiyyətləri Harmonik analizin inteqral operatorları və funksiyonal fəzalar 
Elmi əsərlərinin adları

1. Guliev V.S., Hasanov J.J. Sobolev-Morrey type inequality for Riesz potentials, associated with the Laplace-Bessel differential operator. Fractional Calculus and Applied Analysis. 9 (2006), 1, 17-32.

2. Hasanov J.J., Zeren Yusuf, On limiting case of the Sobolev theorem for -Riesz potential in -Morrey spaces. Arab J. Math. Sci. 13 (2007), 27-38.

3. Hasanov J.J., Narimanov A.Kh., The boundedness of the -Riesz potential in the -Morrey spaces. Sarajevo Journal of Mathematics. Sarajevo Journal of Mathematics v. 4 (16) (2008), 97-107.

4. Guliev V.S., Hasanov J.J., Necessary and sufficient conditions for the boundedness of -Riesz potential in the -Morrey spaces. J. Math. Anal. Appl. 347 (2008) 113–122.

5. Almeida A., Hasanov J.J., Samko S.G., Maximal and potential operators in variable exponent Morrey spaces. Georgian Mathematical Journal 15 (2008), 2, 195-208.

6. Hasanov J.J. A note on anisotropic potentials, associated with the Laplace-Bessel differential operator. Operators and Matrices, 2(2008), №4, 465–481

7. Guliev V.S., Hasanov J.J., Zeren Yusuf, On limiting case for boundedness of the -Riesz potential in the -Morrey spaces. Analysis Mathematica, 35(2009), 87-97.

8. Guliev Y.Y., Hasanov J.J., Ismail Ekincioglu, On limiting case of the Sobolev theorem for -Riesz potential in modified -Morrey spaces. Complex Variables and Elliptic Equations Vol. 55, No. 8–10, August–October 2010, 865–873

9. Guliev V.S., Hasanov J.J., Samko S.G., Boundedness of the maximal, potential and singular operators in the generalized variable exponent Morrey spaces. Mathematica Scandinavica, 107 (2010), no. 2, 1-16.

10. Guliev V.S., Hasanov J.J., Samko S.G., Boundedness of the maximal, potential and singular integral operators in the generalized variable exponent Morrey type spaces. Journal of Mathematical Sciences, 170 (2010), no. 4, 423-443.

11. Guliev V.S., Hasanov J.J., Zeren Yusuf, Necessary and sufficient conditions for the boundedness of the Riesz potential in modified Morrey spaces. Journal of Mathematical Inequalities V. 5, No 4 (2011), p.491-506.

12. Guliev V.S., Hasanov J.J., Samko S.G., Boundedness of the maximal, potential and singular operators in the generalized variable exponent doubling Morrey spaces. Maximal, potential and singular operators in the local ”complementary” variable exponent Morrey type spaces. Journal of Mathematical Analysis and Applications, 401(1) 2013, 72-84. http://dx.doi.org/10.1016/j.jmaa.2012.03.041

13. Guliev Y.Y., Hasanov J.J., The boundedness of B-Riesz potential in weighted modified B-Morrey spaces. Trans. of Nat. Acad. Sci. of Azerb., 2013, v. XXXIII, No 4. p. 85-94.

14. Hasanov J.J., -Admissible sublinear singular operators and generalized Orlicz-Morrey spaces. Hindawi Publishing Corporation Journal of Function Spaces, Volume 2014, Article ID 505237, 7 pages http://dx.doi.org/10.1155/2014/505237

15. Hasanov J.J., Hardy-Littlewood-Stein-Weiss inequality in the variable exponent Morrey spaces. Pros. of Nat. Acad. Sci. of Azerb., 2013, v.XXXIX(XLVII), pp. 47-62.

16. Guliev V.S., F. Deringoz , Hasanov J.J., -admissible singular operators and their commutators on vanishing generalized Orlicz-Morrey spaces. Journal of Inequalities and Applications, 2014, 2014:143.

17. Hasanov J.J., Badalov X.A., Fleydanli A.E., Necessary and sufficient conditions for the boundedness of B -Riesz potential in modified B -Morrey spaces. Journal of Contemporary Applied Mathematics V. 4, No 2, 2014, December ISSN 2222-5498, p.18-41

18. Hasanov J.J., Hardy-Littlewood-Stein-Weiss Inequality in the Generalized Morrey Spaces with Variable Exponent. Caspian Journal of Applied Mathematics, Ecology and Economics V. 2, No 1, 2014, July ISSN 1560-4055, p.38-59.

19. Hasanov J.J., Aliyev S.S., Guliev Y.Y., Commutators of potential and singular integral operators in generalized variable exponent Morrey spaces. Transactions of NAS of Azerbaijan, Issue Mathematics, vol.35 №4, p.10-17 (2015).

20. Guliev V.S., F. Deringoz , Hasanov J.J., ( , )-admissible potential operators and their commutators on vanishing Orlicz-Morrey spaces. Collectanea Mathematica 2016, vol.67, №1,p.133-153, DOI 10.1007/s13348-015-0135-1

21. Hasanov J.J., Ayazoglu R., On the boundedness of B -Riesz potential in the generalized weighted B -Morrey spaces, Georgian Mathematical Journal, vol. 23 №2, p.143–155, DOI: 10.1515/gmj-2016-0009

22. Hasanov J.J., Rabil Ayazoglu, Aliyeva L.R.,Construction of green function for Bessel-Helmholtz equation, International Journal of Applied Mathematics 2016, vol.29, №5, p.509-522.

23. Akbulut A., Badalov X.A., Hasanov J.J., Serbetci A., p(x)-admissible sublinear singular operators in the generalized variable exponent Morrey spaces. Transactions of NAS of Azerbaijan, Issue Mathematics, vol.36 №1, p.10-17 (2016).

Respublika, beynəlxalq və xarici ölkələrin elmi qurumlarında üzvlüyü   
Pedaqoji fəaliyyəti Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti 
Digər fəaliyyəti  AMEA Riyaziyyat və Mexanika İnstitutu, Aparıcı elmi işçi 
Təltif və mükafatları  
Əsas iş yeri və ünvanı

Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası,“Tətbiqi riyaziyyat” kafedrası, Azadlıq pr.20

Vəzifəsi Dosent
Xidməti tel. (+994 12) 5380713 
Mobil tel. (+994 51) 7782839 
Ev tel. (+994 12) 3428334 
Faks (+994 12) 5390102 
Elektron poçtu

hasanovjavanshir@yahoo.com.tr