AMEA Kimya Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, Aşqarlar Kimyası İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyev və institutun ümumi işlər üzrə direktor müavini Elman Zülfüqarov Belarusun paytaxtı Minskdə keçirilən “Xammalın və yanacağın alternativ mənbələri” mövzusunda VII beynəlxalq elmi-texniki konfransda iştirak ediblər.
Akademik Vaqif Fərzəliyev konfransın plenar iclasında məruzə ilə çıxış edib. Aktual mövzuya həsr olunan məruzə konfransın I dərəcəli diplomuna layiq görülüb.
Konfransın bölmə iclaslarından birinə sədrlik edən Vaqif Fərzəliyev belaruslu həmkarları ilə müştərək beynəlxalq tədqiqatların həyata keçirilməsi və institutlararası əlaqələrin inkişaf etdirilməsinə dair müzakirələr aparıb.

Доклад академика Вагифа Фарзалиева удостоен диплома I степени
Академик-секретарь Отделения химических наук НАНА, директор Института химии присадок, академик Вагиф Фарзалиев и заместитель директора Эльман Зульфугаров приняли участие в VII международной научно-технической конференции «Альтернативные источники сырья и топлива», проходившей в Минске.
Академик Вагиф Фарзалиев выступил с докладом на пленарном заседании конференции. Доклад ученого был награжден дипломом I степени.
На одном из пленарных заседаний под председательством Вагифа Фарзалиева, был обсужден ряд вопросов по проведению совместных международных исследований и развитию связей института.