AMEA Kimya Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, Aşqarlar Kimyası İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyev və institutun ümumi işlər üzrə direktor müavini Elman Zülfüqarov Belarusun paytaxtı Minskdə keçirilən “Xammalın və yanacağın alternativ mənbələri” mövzusunda VII beynəlxalq elmi-texniki konfransda iştirak ediblər.
Akademik Vaqif Fərzəliyev konfransın plenar iclasında məruzə ilə çıxış edib. Aktual mövzuya həsr olunan məruzə konfransın I dərəcəli diplomuna layiq görülüb.
Konfransın bölmə iclaslarından birinə sədrlik edən Vaqif Fərzəliyev belaruslu həmkarları ilə müştərək beynəlxalq tədqiqatların həyata keçirilməsi və institutlararası əlaqələrin inkişaf etdirilməsinə dair müzakirələr aparıb.

Academician-secretary of the Department of Chemical Sciences of ANAS, Director of the Institute of Additives Chemistry, academician Vagif Farzaliyev and deputy director on general affairs Elman Zulfugarov participated in VII international scientific-technical conference on "Alternative sources of raw materials and fuel" held in Minsk, Belarus.
Academician Vagif Farzaliyev made a report at the plenary session of the conference. Academician Vagif Farzaliyev’s report awarded the I degree diploma.
Vagif Farzaliyev, chairing one of the panel sessions, held discussions on joint international research and development of institutional relations with Belarusian counterparts.