Kimyaçı alimin “Heterotsiklik kimya” jurnalındakı fəaliyyəti sertifikata layiq görülüb
AMEA-nın  Aşqarlar Kimyası İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, k.e.d., dosent Əfsun Sucayevin “Journal of Heterocyclic Chemistry” (Heterotsiklik kimya) jurnalındakı beynəlxalq rəyçilik fəaliyyəti sertifikata layiq görülüb.
Alim sözügedən jurnalla 2019-cu ildən əməkdaşlıq edir, əsasən müxtəlif yeni heterotsiklik  birləşmələrin sintezi və onların quruluşunun, həmçinin fizioloji fəallığının tədqiqi ilə bağlı məqalələri dəyərləndirir.
Qeyd edək ki, dünyanın nüfuzlu nəşriyyatlarından biri sayılan “Wiley”in nəşri olan “Journal of Heterocyclic Chemistry” “Web of Science” bazasına daxildir, hər bir nömrəsində heterotsiklik kimyanın bütün aspektləri, xüsusən də müxtəlif heterotsiklik birləşmələrin sintezi üçün səmərəli sintetik metodologiyaların və strategiyaların inkişafı və tətbiqi ilə bağlı tədqiqatların əsas və mühüm nəticələri yayımlanır.

Deputy Director for Scientific Affairs of the Institute of Additive Chemistry of ANAS, Doctor of Science in Chemistry, Associate Professor Afsun Sujayev's international review activity in the “Journal of Heterocyclic Chemistry” was awarded a certificate.
The scientist has been cooperating with the journal since 2019, mainly evaluating articles on the synthesis of various new heterocyclic compounds and the study of their structure, as well as physiological activity.
It should be noted that the “Journal of Heterocyclic Chemistry”, published by "Wiley", one of the world's leading publishers, is part of the "Web of Science" database, each issue develops all aspects of heterocyclic chemistry, especially effective synthetic methodologies and strategies for synthesis of various heterocyclic compounds and the main and important results of research related to the application are published.