Bu gün – 17 aprel tarixində AMEA prezidenti, Azərbaycan Respublikası Təhlükəsizlik Şurasının üzvü, Azərbaycan Respublikasının həqiqi dövlət müşaviri, akademik Ramiz Ənvər oğlu Mehdiyev 83-cü doğum gününü qeyd edir. Ramiz müəllim uzun illər Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında milli dövlətçiliyimizin qurulması, inkişafı prosesində səmərəli fəaliyyət göstərmiş, bu sahədə göstərdiyi böyük xidmətlərinə görə müxtəlif orden və medallarla, o cümlədən ölkəmizin ən ali mükafatı – “Heydər Əliyev” ordeni ilə təltif olunmuşdur.
23 oktyabr 2019-cu il tarixindən etibarən akademik Ramiz Mehdiyev AMEA prezidenti postunda öz fəaliyyətini davam etdirir və onun başçılığı altında ölkəmizin elm məbədində dövlət başçısının elan etdiyi genişmiqyaslı islahatlar xəttinin ruhuna müvafiq yenilənmə, müasirləşmə və şəffaflıq istiqamətində ardıcıl iş aparılmaqdadır.
AMEA kollektivi adından akademik Ramiz Mehdiyevi doğum günü münasibətilə təbrik edir, ona möhkəm cansağlığı, Azərbaycan elminin sağlamlaşdırılması və inkişafı yolundakı fəaliyyətində uğurlar arzulayırıq.

Today is the birthday of the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev
Today, on April 17, President of ANAS, member of the Security Council of the Republic of Azerbaijan, real state adviser of the Republic of Azerbaijan, academician Ramiz Anvar oglu Mehdiyev celebrates his 83rd birthday. For many years, Ramiz Muallim effectively worked in the process of building and developing our national statehood under the leadership of the National Leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev and the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, and was awarded various orders and medals for his great services in this field.
Since October 23, 2019, academician Ramiz Mehdiyev continues his activity as the President of ANAS and under his leadership in the temple of science of our country consistent work is carried out in the direction of renewal, modernization and transparency in accordance with the spirit of large-scale reforms announced by the President.
On behalf of the staff of ANAS, we congratulate academician Ramiz Mehdiyev on his birthday and wish him good health and success in his work for the health and development of Azerbaijani science.