AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İnnovasiya şöbəsinin rəisi, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Vüqar Babayev TransTech Capital LLP şirkətinin dəvəti ilə Böyük Britaniyada ezamiyyətdə olub.
Azərbaycan alimi Böyük Britaniyanın Oksford, London və Mançester universitetlərində aparıcı texnologiyaların transferi və investisiyası üzrə ekspertlərlə görüşüb.
Oksford Universitetinin Kimya Tədqiqatları Mərkəzində olan V.Babayev bu müəssisənin fəaliyyət istiqamətləri ilə tanış olub. Bildirilib ki, Oksford Universitetinin Kimya fakültəsi dünyanın ən böyük kimya fakültəsidir.
Səfər çərçivəsində əqli mülkiyyətin beynəlxalq kommesiyalaşdırılması, texnologiyaların transferinin və vençur kapital fondlarının idarə olunması üzrə Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Sənəd V.Babayev və TransTech Capital LLP şirkətinin rəhbəri Riçard Henderson tərəfindən imzalanıb.

Подписан меморандум о взаимопонимании между НАНА и британской компанией TransTech Capital LLP
Заведующий Отделом инноваций аппарата Президиума НАНА, доктор философии по аграрным наукам Вугар Бабаев по приглашению компании TransTech Capital LLP был в командировке в Великобритании.
Азербайджанский ученый провел встречи с экспертами по трансферу передовых технологий и инвестициям в  Оксфордском, Лондонском и Массачусетском университетах Великобритании.
Посетив Центр химических исследований Оксфордского университета, В.Бабаев ознакомился с направлениями деятельности этого учреждения. Было отмечено, что химический факультет Оксфордского университета является самым большим факультетом химии в мире.
В рамках встречи был подписан Меморандум о взаимопонимании по международной коммерциализации интеллектуальной собственности, управлению технологическим трансфером и венчурными капитальными фондами. Документ был подписан В.Бабаевым и руководителем компании TransTech Capital LLP Ричардом Хендерсоном.