AMEA-nın müxbir üzvü Rauf Qardaşov Almaniyada keçirilmiş tədbirdə iştirak edib
Coğrafiya İnstitutunun əməkdaşı, AMEA-nın müxbir üzvü Rauf Qardaşov  sentyabrın 14-dən 18-dək Almaniyanın Hamburq şəhərində keçirilən “31-ci Avropa fotoqalvanik Günəş enerjisi və sərgisi” adlı tədbirdə iştirak edib. Dünyanın müxtəlif ölkələrindən 1500-dən  artıq tədqiqatçı-alimin bir araya gəldiyi  bu tədbir Avropa Birliyinin 31 il ərzində Günəş enerjisindən istifadə sahəsində keçirdiyi ən böyük  konfrans və sərgi idi.
Tədbirdə R.Qardaşov “Günəş avtomobilinin panelinə düşən Günəş enerjisinin modelləşdirilməsi və avtomobilin yol üzrə hərəkətinin simulyasiyasının veb applikasiyası”   ("Modelling of the solar energy falling onto the panel of solar car and web-application for simulating the car motion along the road”) adlı məruzə ilə çıxış edib.
Azərbayanlı alimin məruzəsi Almaniya, Avstriya və Niderland tədqiqatçıları tərəfindən maraqla qarşılanıb.

Corresponding member of ANAS Rauf Gardashov attended the event in Germany
Associate of the Institute of Geography, correspondent member of ANAS Rauf Gardashov took part in the event entitled "31th European Conference and Exhibition of solar photovoltaic energy" in the city of Hamburg (Germany), September 14-18. This event, which brings together more than 1,500 scientists and researchers from different countries of the world, was the largest conference and exhibition in the field of solar energy utilization, conducted by the European Union for 31 years.
In the event R.Gardashov spoke on "Modelling of the solar energy falling onto the panel of solar car and web-application for simulating the car motion along the road”.
The report of the Azerbaijani scientist aroused great interest on researchers from Germany, Austria and the Netherlands.