Fevralın 20-də AMEA Rəyasət Heyətində İctimai Elmlər Bölməsinin (İEB) növbəti büro iclası keçirildi.
Sonra bölmənin elmi-tədqiqat müəssisələrində 2016-2017-ci tədris ili üçün fəlsəfə və elmlər doktorluğu hazırlığı üzrə doktorantura və dissertanturaya qəbulun nəticələri müzakirə olundu.
N.Axundova dissertasiya mövzularının seçilməsi zamanı müvafiq elmi sahənin perspektiv inkişafı üçün əhəmiyyətli hesab edilən mövzulara üstünlük verilməsini tövsiyə etdi. Bildirdi ki, dissertasiya mövzuları müasir elmin qarşısında duran əsas tələb və vəzifələrə uyğun seçilməli, mühüm sosial-iqtisadi və mədəni-mənəvi əhəmiyyət kəsb etməlidir.
Müzakirələrdən sonra qəbulun nəticələrinin təsdiqi və mövzuların Rəyasət Heyətinə təqdim olunması haqqında qərar qəbul edildi.

Presidium of ANAS held a regular meeting of the Bureau of Division of Social Sciences (DSS) on February 20.
Opening the meeting, which was attended by members of Bureau of ANAS Department, Academician-Secretary of DSS, corresponding member of ANAS Nargiz Akhundova spoke about the issues on the agenda.
Further, were discussed the results of admission to doctoral and PhD students of scientific institutions of Division on training programs of PhDs and Doctors of science for 2016-2017 academic year.
She noted that, the dissertation topic should be chosen according to the requirements and challenges faced by modern science, and has important socio-economic, cultural and moral values.
After discussion, it was resolved to approve the results of the reception and the presentation of the Presidency.