AMEA Fiziologiya İnstitutunun direktoru vəzifəsini icra edən təyin olundu
AMEA Fiziologiya İnstitutunun direktoru vəzifəsini icra edən AMEA Rəyasət Heyəti Mərkəzi Aparatının Beynəlxalq əlaqələr idarəsinin Beynəlxalq təşkilatlarla əlaqələr şöbəsinin rəisi, biologiya üzrə elmlər doktoru Ulduz Həşimova təyin olunub.
İnstitutun Elmi Şurasının iclasında yeni direktor vəzifəsini icra edən U.Həşimova iştirakçılara təqdim olundu.
İclasda çıxış edən AMEA prezidenti, akademik Akif Əlizadə institutun prioritet elmi istiqamətlərinin müəyyənləşməsi, bu istiqamətdə elmi tədqiqatların aparılmasının əhəmiyyətindən söhbət açıb. A.Əlizadə institutun yeni binasının tikilməsi, kadr potensialının yüksək səviyyədə hazırlanması və s. istiqamətdə görüləcək işlərdən də bəhs edib.

Director of ANAS Institute of Physiology was appointed
Ulduz Hashimova, chief of the department of International Relations with international organizations, Office of International Relations ANAS Central Administration of the Presidium, has been appointed the director of the Institute of Physiology of ANAS.
Ulduz Hashimova has been presented to the audience in a meeting of Scientific Council of the institute.
Reporting in the assembly, president of ANAS acad. Akif Alizadeh made speech on determination of priority directions of the institute, foundation of a new building of the institute, training of highly qualified staff etc.