Akademik Asəf Hacıyev Banqladeşin Dəkkə Universitetinin Fəxri diplomuna layiq görülüb
AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun İdarəetmənin nəzəri problemləri şöbəsinin müdiri, akademik Asəf Hacıyev 31 mart - 3 aprel 2017-ci il tarixlərində Banqladeş Xalq Respublikasında elmi ezamiyyətdə olub.
Səfər Banqladeşin Dəkkə Universitetinin dəvəti ilə baş tutub.
Akademik A.Hacıyev universitetdə “Ehtimal nəzəriyyəsinin müasir problemləri” mövzusunda mühazirələr oxuyub, birgə araşdırmaların aparılmasına dair müzakirələrdə iştirak edib.
Azərbaycanlı alim universitetin vitse-prezidenti, professor Arefin Sidque və professor Şibli Rubayat ilə də görüşüb. Görüşdə son illərdə əldə olunan mühüm elmi nəticələrə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonda akademik A.Hacıyev universitetin Fəxri diplomuna layiq görülüb.
Qeyd edək ki, Dəkkə Universiteti dünyanın ən böyük təhsil ocaqlarından biridir və universitetin rektoru Banqladeşin prezidenti Dr.Əbdül Həmiddir.

Академик Асаф Гаджиев удостоен Почетного диплома Даккского университета Бангладеша
31 марта - 3 апреля 2017 года заведующий Отделом теоретических проблем управления Института систем управления НАНА, академик Асаф Гаджиев находился в научной командировке в Народной Республике Бангладеш.
Визит состоялся по приглашению Даккского университета Бангладеша.
Академик А.Гаджиев читал в университете лекции на тему «Современные проблемы теории вероятностей», принимал участие в проведении совместных исследований.
Азербайджанский ученый встретился с вице-президентом университета, профессором Арефином Сидге и профессором Шибли Рубайятом. На встрече состоялся обмен мнениями о важных научных результатах, достигнутых в последние годы.
В заключение академику А.Гаджиеву был вручен Почетный диплом университета.
Отметим, что Даккский университет, ректор которого - президент Бангладеша Др.Абдуль Гамид, является одним из самых крупных учебных заведений мира.