Akademik Asəf Hacıyev Banqladeşin Dəkkə Universitetinin Fəxri diplomuna layiq görülüb
AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun İdarəetmənin nəzəri problemləri şöbəsinin müdiri, akademik Asəf Hacıyev 31 mart - 3 aprel 2017-ci il tarixlərində Banqladeş Xalq Respublikasında elmi ezamiyyətdə olub.
Səfər Banqladeşin Dəkkə Universitetinin dəvəti ilə baş tutub.
Akademik A.Hacıyev universitetdə “Ehtimal nəzəriyyəsinin müasir problemləri” mövzusunda mühazirələr oxuyub, birgə araşdırmaların aparılmasına dair müzakirələrdə iştirak edib.
Azərbaycanlı alim universitetin vitse-prezidenti, professor Arefin Sidque və professor Şibli Rubayat ilə də görüşüb. Görüşdə son illərdə əldə olunan mühüm elmi nəticələrə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Sonda akademik A.Hacıyev universitetin Fəxri diplomuna layiq görülüb.
Qeyd edək ki, Dəkkə Universiteti dünyanın ən böyük təhsil ocaqlarından biridir və universitetin rektoru Banqladeşin prezidenti Dr.Əbdül Həmiddir.

Academician Asaf Hajiyev awarded the Honorary Diploma of Dhaka University of Bangladesh
Head of the Department of Theoretical Problems of Management of ANAS Institute of Control Systems, Academician Asaf Hajiyev was on a scientific trip to the People's Republic of Bangladesh on March 31- April 3, 2017.
The visit was held by the invitation of Dhaka University of Bangladesh.
Academician A. Hajiyev lectured at the University on the topic "Modern problems of probability theory" and took part in joint research.
The Azerbaijani scientist met with Vice-President of the University, Professor Arefin Sidge and Professor Shibli Rubayat. The meeting exchanged views on important scientific results achieved in recent years.
In conclusion, Academician A. Hajiyev was awarded the Honorary Diploma of the University.
It should be noted that Dhaka University, whose rector is the President of Bangladesh Dr. Abdul Hamid is one of the largest educational institutions in the world.