Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutu beynəlxalq əlaqələrini genişləndirir
AMEA-nın akad. M.Nağıyev adına Kataliz və Qeyri-üzvi Kimya İnstitutunda Rusiya Federasiyası Perm Milli Tədqiqat Politexnik Universitetinin  nümayəndə heyəti ilə  görüş keçirilib.
Görüşdə iki qurum arasında elmi əlaqələrin genişləndirilməsi, alim və tədqiqatçıların mübadiləsi, eləcə də birgə layihələrin həyata keçirilməsi istiqamətində müzakirələr aparılıb.
AMEA-nın vitse-prezidenti, institutun direktoru, akademik Dilqəm Tağıyev qonaqlara rəhbərlik etdiyi müəssisənin elmi fəaliyyət istiqamətləri, burada aparılan tədqiqat işləri və əldə olunan nailiyyətlər barədə məlumat verib.
Sonra Perm Milli Tədqiqat Politexnik Universitetinin Neft və qaz yataqlarının işlənməsi və geologiyası elm-tədris mərkəzinin direktoru, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Pavel İlyuşin çıxış edərək iki qurum arasında əlaqələrin qurulması və birgə layihələrin həyata keçirilməsinin önəminə toxunub.
Görüşdən sonra qonaqlar institutun laboratoriyalarını gəzib, maddi-texniki baza və alimlərin elmi fəaliyyəti ilə əyani tanış olublar.

Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry expands international relations
Institute of Catalysis and Inorganic Chemistry after Musa Nagiyev held meeting with delegation of PermNational Research Polytechnic University, Russian Federation.
Scientific Expansion of cooperation between the two institutions, exchange of scientists and researchers, as well as implementation of joint projects was discussed.
ANAS Vice-President, Director of the Institute, Academic Dilgam Tagiyev gave dateiled information to guests on scientific activities and achievements, investigations of Institute.
Then, Director of Perm National Research Polytechnic University geology of oil, gas development, science and education center PhD in technology Pavel Ilushin told on the implementation of joint projects between the two institutions and stressed the importance of building relationships.
After the meeting, guests toured the institute's laboratories, material-technical base and got acquainted with the work of scientists.