Moskva şəhərində Rusiya Professorlar Cəmiyyətinin I Forumu keçirilib. Forumda “Müasir elmin və ali təhsilin problemləri: yeni çağırışlar” mövzusunda müzakirələr aparılıb.
Tədbirdə ölkəmizi AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqının sədri, hüquq üzrə elmlər doktoru, professor Habil Qurbanov təmsil edib.
Qeyd edək ki, 2016-cı ilin noyabr ayında təsis edilən Rusiya Professorlar Cəmiyyəti 2017-ci ilin aprel ayında dövlət qeydiyyatından keçib. Cəmiyyət Rusiya Federasiyasının 73 subyektini və 138 universitetini təmsil edən 2000-dən artıq professoru birləşdirir. Həmçinin 30-dan artıq xarici dövlətlərin professorları bu qurumun üzvüdürlər.

I Forum of the Russian Professors' Meeting was held in Moscow.
At the event, held at the Russian Peoples' Friendship University, our country was represented by the chairman of the Free Trade Union of ANAS, doctor of law, Professor Gabil Gurbanov.
At the forum, discussions were held on the theme "Problems of modern science and higher education: new challenges".
It should be noted that the Russian professors' meeting was established in November 2016, and in April 2017, the state registration took place. The society unites more than 2000 professors representing 73 subjects and 138 universities of the Russian Federation. Members of this society are also professors of more than 30 foreign states.