Qazaxıstanın Manqışlaq Eksperimental Botanika Bağının nümayəndə heyəti AMEA-nın Mərkəzi Nəbatat Bağında (MNB) olub.
MNB-nin direktoru, b.ü.f.d. Vahid Fərzəliyevlə görüşdə qonaqlara qurumun fəaliyyət istiqamətləri, canlı kolleksiyalarının zənginləşdirilməsi sahəsində görülən işlər və kadr hazırlığı barədə məlumat verilib, elmi əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə olunub.
Sonra iki qurum arasında qarşılıqlı əməkdaşlıq üzrə razılaşma memorandumu imzalayıb. Memorandumu Qazaxıstanın Manqışlaq Eksperimental Botanika Bağının direktoru, b.ü.f.d. Akjunis İmanbayeva və MNB-nin direktoru Vahid Fərzəliyev imzalayıb.
Razılaşmaya əsasən, tərəflər arasında bitki ehtiyatları, bağçılıq və reproduksiya sahəsində birgə tədqiqatlar, kadr və təcrübə mübadiləsi, müştərək layihələrin və ekspedisiyaların təşkili, toxum və herbari materiallarının mübadiləsi aparılacaq.

Delegation of Mangishlak Experimental Botanical Garden of Kazakhstan visited the Central Botanical Garden of ANAS (CBG).
During the meeting, director of CBG, Ph.D. in biology Vahid Farzaliyev informed about the organization's history, activity directions, enrichment of live collections and training, as well as opportunities for expanding scientific cooperation.
Then, he signed a memorandum of understanding on mutual cooperation between the two organizations. The memorandum was signed by the director of the Mangishlak Experimental Botanical Garden of Kazakhstan, Doctor of Biological Science Akjunis Imanbayeva and CBG director Vahid Farzaliyev.
According to agreement, the parties will exchange joint research on plant resources, horticulture and reproduction, exchange of personnel and experience, organization of joint projects and expeditions, seed and herbarium materials.