Biofizika İnstitutu ilə Xəzər Universiteti arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Yanvarın 24-də AMEA-nın Biofizika İnstitutu ilə Xəzər Universiteti arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.
İmzalanmadan əvvəl Biofizika İnstitutunun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Oktay Qasımov və Xəzər Universitetinin elmi işlər üzrə prorektoru, dosent İradə Xəlilova arasında görüş olub.
Tərəflər birgə elmi təcrübə mübadiləsinin aparılması və digər müştərək layihələrin həyata keçirilməsi məsələlərini müzakirə ediblər.
O.Qasımov imzalanan sənədin əhəmiyyətindən söz açaraq, əməkdaşlıq çərçivəsində mühüm elmi nəticələrin əldə olunacağına inamını ifadə edib.
Biofizika İnstitutu ilə əməkdaşlıqdan məmnunluğunu bildirən İ.Xəlilova isə memorandumun iki qurum arasında əlaqələrin genişləndirilməsi ilə yanaşı, təhsil və elmin inkişafına da təkan verəcəyini deyib.
Tərəflər arasındakı razılaşmaların icrası üzrə ekspertlərdən ibarət işçi qrupun yaradılması planlaşdırılıb.
Görüşdə Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Abbasov, Biofizika İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, biologiya üzrə elmlər doktoru Kərim Qasımov və Bioloji elmlər departamentindən genetika mütəxəssisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Cavid Ocaqi da iştirak ediblər.

Institute of Biophysics and Khazar University signed Memorandum of Understanding
ANAS Institute of Biophysics and Khazar University signed Memorandum of Understanding on January 24.
Before the signing, was held a meeting between Director of the Institute of Biophysics, correspondent member of ANAS Oktay Gasymov and pro-rector of Khazar University, associate professor Irada Khalilova.
The sides discussed joint scientific exchange of experience and implementation of other joint projects.
O.Gasimov spoke about the importance of the signed Memorandum and expressed his confidence that significant scientific results would be achieved within the framework of cooperation.
Expressing satisfaction with the Institute of Biophysics, I.Khalilova said that, the Memorandum will give impetus to the development of education and science, as well as the expansion of ties between the two institutions.
A working group of experts is expected to be set up to implement the agreements between the parties.
Director of the Institute of Petrochemical Processes, academician Vagif Abbasov, deputy director on scientific affairs of the Institute of Biophysics, Doctor of biological sciences Karim Gasimov and genetic expert from Biological Sciences Department, PhD in biology Javid Ojagi also attended the meeting.