"Ətraf mühiti və təbiəti sevək" mövzusunda müsabiqə elan olunur
AMEA-nın Dendrologiya İnstitutu, Xəzər Rayon İcra Hakimiyyəti, YAP Xəzər rayon təşkilatı və Xəzər Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə "Ətraf mühiti və təbiəti sevək" mövzusunda elmi seminar, rəsm, fotoşəkil və əl işlərindən ibarət müsabiqə elan olunur.
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının 75 illik yubileyi ilə əlaqədar elan edilən müsabiqənin keçirilməsində məqsəd ətraf mühitin mühafizəsi sahəsində insanların bilik və bacarıqlarını artırmaq, gənc nəslin ekoloji mədəniyyət səviyyəsinin təkmilləşdirilməsinə nail olmaqdır.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyənlər ad və soyadını, təvəllüdünü, əlaqə nömrəsini, oxuduğu məktəb və ya təsviri sənətlə məşğul olduğu tədris mərkəzinin adını qeyd etməklə aprelin 10-dək əl işlərini dendro.amea75@gmail.com və ya arazli.tunzale@mail.ru ünvanlarından birinə göndərməlidirlər.
Müsabiqədə bütün könüllü yeniyetmələr ən çox 3 əsər təqdim etməklə iştirak edə bilər. Seçim zamanı uşaqların əl işlərində kənar müdaxilənin olmaması, həmçinin kompozisiyanın motivi, rəng seçimi və idea əsas götürüləcək. Təqdim olunan foto və əl işlərinin üzərində heç bir müəllif imzası və ya loqo yerləşdirilməməlidir.

Объявлен конкурс «Давайте любить окружающую среду и природу»
При организации Института дендрологии НАНА, Исполнительной власти Хазарского района, ПЕА Хазарского района и Управления молодежи и спорта Хазарского района объявлен конкурс картин, фотографий и ручных работ на тему «Давайте любить окружающую среду и природу».
Конкурс, посвященный 75-летию Национальной академии наук Азербайджана, направлен на повышение уровня знаний и навыков людей в области охраны окружающей среды, а также на повышение уровня экологической культуры молодого поколения.
Желающим принять участие в конкурсе необходимо до 10 апреля прислать свои работы по адресу dendro.amea75@gmail.com или arazli.tunzale@mail.ru с указанием имени и фамилии, контактной информации, названия школы или учебного центра по обучению изобразительному искусству.
Все подростки могут принять участие в конкурсе, представив не менее 3 работ. Выбор будет основан на отсутствии вмешательства в ручную работу детей, а также на мотивах, выборе цвета и идеях композиции. Ни одна авторская подпись или логотип не должны быть размещены на представленных фотографиях или работах.