"Vaqif Məcid oğlu Fərzəliyev. Biobiblioqrafik göstərici” kitabı çapdan çıxıb
“Azərbaycanın elm və mədəniyyət xadimləri” seriyasından AMEA-nın akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyevin həyat və elmi yaradıcılığına həsr olunan "Vaqif Məcid oğlu Fərzəliyev. Biobiblioqrafik göstərici” kitabı işıq üzü görüb.
Biobiblioqrafik göstərici alimin 1962-2019-cu illər ərzindəki elmi fəaliyyətini əhatə edir. Nəşrə V.Fərzəliyevin Azərbaycan, rus, ingilis və digər dillərdə nəşr edilən kitabları, məqalələri, məruzələri, tezisləri, SSRİ müəlliflik şəhadətnamələri, patentləri və qazandığı qrant layihələri haqqında məlumatlar daxildir.
Kitab kimya üzrə elmi tədqiqat işi aparan alim və mütəxəssislər, ali məktəb müəllimləri, tələbələr, eləcə də geniş oxucu kütləsi üçün nəzərdə tutulub.

The book dedicated to the life and scientific work of academician Vagif Farzaliyev, director of the Institute of Additive Chemistry of ANAS, “Vagif Majid oglu Farzaliev. Biobibliographic Index” from the series “Figures of Science and Culture of Azerbaijan”.
The biobibliographic index covers the scientific activities of the scientist for 1962-2019. The publication contains information on books, articles, reports, theses, USSR copyright certificates, patents and grant projects of V. Farzaliyev published in Azerbaijani, Russian, English and other languages.
The book is intended for scientists and specialists in the field of chemistry, teachers, university students, as well as a wide range of readers.