"Vaqif Məcid oğlu Fərzəliyev. Biobiblioqrafik göstərici” kitabı çapdan çıxıb
“Azərbaycanın elm və mədəniyyət xadimləri” seriyasından AMEA-nın akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyevin həyat və elmi yaradıcılığına həsr olunan "Vaqif Məcid oğlu Fərzəliyev. Biobiblioqrafik göstərici” kitabı işıq üzü görüb.
Biobiblioqrafik göstərici alimin 1962-2019-cu illər ərzindəki elmi fəaliyyətini əhatə edir. Nəşrə V.Fərzəliyevin Azərbaycan, rus, ingilis və digər dillərdə nəşr edilən kitabları, məqalələri, məruzələri, tezisləri, SSRİ müəlliflik şəhadətnamələri, patentləri və qazandığı qrant layihələri haqqında məlumatlar daxildir.
Kitab kimya üzrə elmi tədqiqat işi aparan alim və mütəxəssislər, ali məktəb müəllimləri, tələbələr, eləcə də geniş oxucu kütləsi üçün nəzərdə tutulub.

Издана книга «Вагиф Меджид оглы Фарзалиев. Биобиблиографический указатель»
Увидела свет посвященная жизни и научной деятельности академика Вагифа Фарзалиева, директора Института химии присадок НАНА книга «Вагиф Меджид оглы Фарзалиев. Биобиблиографический указатель» из серии «Деятели науки и культуры Азербайджана».
Биобиблиографический указатель охватывает научную деятельность ученого за 1962-2019 гг. Издание содержит информацию об изданных на азербайджанском, русском, английском и других языках книгах, статьях, докладах, тезисах, авторских свидетельствах СССР, патентах и грантовых проектах В.Ферзалиева.
Книга предназначена для ученых и специалистов в области химии, преподавателей, студентов вузов, а также широкого круга читателей.