“Horizon 2020” proqramı üzrə onlayn toplantı təşkil edilib
Azərbaycanda koronavirus pandemiyasının yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə elan edilmiş xüsusi karantin rejimi dövründə Avropa Komissiyasının “Horizon 2020” proqramı üzrə Milli Əlaqələndirici Şəxslər Şəbəkəsi (MƏŞŞ) AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, akademik İbrahim Quliyevin koordinatorluğu ilə fəaliyyətini davam etdirir.
AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Xarici əlaqələr idarəsinin təşkilatçılığı ilə MƏŞŞ üzvləri ilə Azərbaycanın elmi ictimaiyyətinin elan edilmiş və ya nəzərdə tutulmuş beynəlxalq layihələrə cəlb edilməsi yollarının müzakirəsi üçün onlayn toplantı təşkil edilib.
Toplantıda hazırkı vəziyyətdə “Horizon 2020” çərçivəsində yeni çağırışların elmi ictimaiyyətə çatdırılması, Azərbaycan alimlərinin layihələrin hazırlanması istiqamətində müzakirələr aparılıb, distant seminar və vebinarların təşkili, o cümlədən elektron məlumatların yayılması üzrə razılıqlar əldə edilib.
Sosial izolyasiya və xüsusi karantin rejimi müddətində MƏŞŞ üzvlərinin onlayn toplantılarının mütəmadi olaraq keçirilməsi qərara alınıb.

Organized an online meeting on the “Horizon 2020” program
During the special quarantine regime announced to prevent the spread of the coronavirus pandemic in Azerbaijan, the European Commission's National Contact Points Network under the Horizon 2020 program continues under the coordination of the first vice-president of ANAS, academician Ibrahim Guliyev.
An online meeting was organized by Office of Foreign Relations of the Presidium of ANAS to discuss ways to involve the scientific community of Azerbaijan in the announced or planned international projects.
During the meeting, discussions were held on conveying new challenges to the scientific community within the framework of Horizon 2020, preparation of projects by Azerbaijani scientists, organization of distance seminars and webinars, as well as agreements on the dissemination of electronic information.