AMEA Dilçilik İnstitutunun Mətbuat xidmətinin məlumatı
Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunun Nəzəri dilçilik şöbəsinin müdiri, filologiya elmləri doktoru İdris Abbasovun səhhəti ilə bağlı məsələ AMEA rəhbərliyinin diqqətindədir.
Günün birinci yarısında AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli Azərbaycan Respublikası Səhiyyə nazirinin müavini Elsevər Ağayevə və TƏBİB-in sədri Ramin Bayramlıya zəng edərək onlara İdris Abbasovun səhhəti ilə bağlı məlumat vermiş və lazımi köməklik göstərilməsini xahiş etmişdir.
Səhiyyə Nazirliyinin və TƏBİB-in məsul şəxsləri İdris Abbasovun və onun ailə üzvlərinin səhhəti ilə əlaqədar lazımi tibbi tədbirlərin görüləcəyini bildirmişlər.

Information of the Press Service of the Institute of Linguistics of ANAS
The issue related to the health of the head of the Department of Theoretical Linguistics of the Institute of Linguistics named after Nasimi, Doctor of Philology Idris Abbasov is focused by the leadership of ANAS.
In the first half of the day, the first vice-president of ANAS academician Isa Habibbayli called the Deputy Minister of Health of the Republic of Azerbaijan Elsevar Agayev and the chairman of TABIB Ramin Bayramli and informed them about Idris Abbasov's health and asked for necessary help.
Officials of the Ministry of Health and TABIB said that necessary medical measures would be taken in connection with the health of Idris Abbasov and his family members.