| Təvəllüdü | 1989 | |
5717.01, 5716.01 Türk xalqları ədəbiyyatı, Azərbaycan ədəbiyyatı Çingiz Aytmatov və Azərbaycan ədəbiyyatı |
74 1 monoqrafiya, 18 məqalə 1 |
| Əsas elmi nailiyyətləri | “Çingiz Aytmatov və Azərbaycan ədəbiyyatı” mövzusunda filologiya üzrə fəlsəfə doktorluğu dissertasiyası və iki monoqrafiya. | |
Monoqrafiyalar: 1. Çingiz Aytmatov və Azərbaycan ədəbiyyatı. Latviya, Lambert, 2018; 2. Çingiz Aytmatov fenomeni və Azərbaycan, Bakı, “Elm və təhsil”, 2019; |
Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin və Gənclər şurasının üzvü; AMEA Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun “Müqayisəli ədəbiyyatşünaslıq” jurnalının məsul katibi; Cənubi Koreyanın Avrasiya Türkoloji Araşdırmalar İnstitutunun “Türkoloji araşdırmalar” jurnalının redaksiya heyətinin üzvü |
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının “Fəxri fərmanı” (2016); AMEA Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun “İlin gənc alimi” mükafatı (2016); Respublika Həmkarlar İttifaqının “Fəxri fərmanı” (2018) |

| Date of birth | 1989 | |
| Basic scientific achievements | The dissertation titled “Chingiz Aitmatov and Azerbaijan Literature” and 2 monographs. | |
Monographs: 1. Chingiz Aitmatov and Azerbaijan Literature, Latvia, Lambert (in Azerbaijan language); 2. Chingiz Aitmatov phenomenon and Azerbaijan( in Azerbaijan language): |
The member of Writers' Union of Azerbaijan and Youth Council; Responsible Secretary of “Comparative Literature” journal of the Institute of Literature named after Nizami Ganjavi of ANAS; Member of the editorial committee of the journal Turkic Studies of the Eurasian Institute of Turkic Studies, South Korea |
Honorary Decree of the Azerbaijan National Academy of Sciences (2016); “Young Scientist of the Year” Award from the Nizami Ganjavi Institute of Literature of ANAS (2016); Honorary Decree of the Republican Trade Union (2018) |