Akademik Xoşbəxt Yusifzadə “Azərbaycan polisinin 100 illiyi” yubiley medalı ilə təltif olunub
Daxili işlər naziri, general-polkovnik Ramil Usubovun 2018-ci il 14 avqust tarixli əmri ilə SOCAR-ın birinci vitse-prezidenti, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü Xoşbəxt Yusifzadə “Azərbaycan polisinin 100 illiyi (1918-2018)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı ilə təltif edilib.
Akademikə mükafat Azərbaycan Respublikasının Daxili İşlər Nazirliyində təqdim olunub.
General-polkovnik Ramil Usubov yubiley medalı ilə təltif olunması münasibətilə akademik Xoşbəxt Yusifzadəni təbrik edib, ona möhkəm cansağlığı, uzun ömür, istehsalat fəaliyyətində və elmdə yeni nailiyyətlər arzulayıb. Qeyd edib ki, Xoşbəxt Yusifzadənin şərəfli ömür yolu və respublikanın neft-qaz sənayesinin inkişafında böyük xidmətləri ölkəmizin daxili işlər orqanlarının əməkdaşları üçün də böyük örnəkdir.
Akademik Xoşbəxt Yusifzadə mükafat üçün səmimi minnətdarlığını bildirib, respublikada asayişin, əmin-amanlığın qorunması işində Azərbaycan polisinə uğurlar arzulayıb.

Согласно приказу министра внутренних дел генерал-полковника Рамиля Усубова, первый вице-президент Государственной нефтяной компании Азербайджанской Республики, действительный член Национальной академии наук Азербайджана Хошбахт Юсифзаде награждён юбилейной медалью Азербайджанской Республики "100-летие азербайджанской полиции (1918-2018)".
Награда была вручена видному азербайджанскому учёному-нефтянику в Министерстве внутренних дел.
Министр внутренних дел генерал-полковник Рамиль Усубов поздравил академика Хошбахта Юсифзаде с награждением юбилейной медалью, пожелал ему крепкого здоровья, долгих лет жизни и новых достижений в производственной деятельности и в области науки. Министр отметил, что славный жизненный путь Х.Юсифзаде и великие заслуги в развитии нефтегазовой промышленности нашей республики являются примером для сотрудников органов внутренних дел страны.
Академик Х.Юсифзаде выразил признательность за награду и пожелал азербайджанской полиции успехов в работе по защите общественного порядка и благополучия в республике.