Akademik Xoşbəxt Yusifzadə “Azərbaycan polisinin 100 illiyi” yubiley medalı ilə təltif olunub
Daxili işlər naziri, general-polkovnik Ramil Usubovun 2018-ci il 14 avqust tarixli əmri ilə SOCAR-ın birinci vitse-prezidenti, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü Xoşbəxt Yusifzadə “Azərbaycan polisinin 100 illiyi (1918-2018)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı ilə təltif edilib.
Akademikə mükafat Azərbaycan Respublikasının Daxili İşlər Nazirliyində təqdim olunub.
General-polkovnik Ramil Usubov yubiley medalı ilə təltif olunması münasibətilə akademik Xoşbəxt Yusifzadəni təbrik edib, ona möhkəm cansağlığı, uzun ömür, istehsalat fəaliyyətində və elmdə yeni nailiyyətlər arzulayıb. Qeyd edib ki, Xoşbəxt Yusifzadənin şərəfli ömür yolu və respublikanın neft-qaz sənayesinin inkişafında böyük xidmətləri ölkəmizin daxili işlər orqanlarının əməkdaşları üçün də böyük örnəkdir.
Akademik Xoşbəxt Yusifzadə mükafat üçün səmimi minnətdarlığını bildirib, respublikada asayişin, əmin-amanlığın qorunması işində Azərbaycan polisinə uğurlar arzulayıb.

Academician Khoshbakht Yusifzadeh awarded the medal "100th anniversary of the Azerbaijani police"
According to the order of the Minister of Internal Affairs of Azerbaijan Colonel-General Ramil Usubov, the 1ST Vice-President of the State Oil Company of the Republic of Azerbaijan  active member of ANAS Khoshbakht Yusifzadeh was awarded the jubilee medal of the Republic of Azerbaijan "The 100th anniversary of the Azerbaijani police (1918-2018)".
A prominent Azerbaijani oil scientist was awarded at the Ministry of Internal Affairs.
Minister of Internal Affairs Colonel-General Ramil Usubov congratulated Academician Khoshbakht Yusifzadeh with the awarding of a jubilee medal, wished him good health, long years of life and new achievements in production and science.
Minister noted that, the glorious life of Kh.Yusifzadeh and great achievements in the development of the oil and gas industry of our republic are an example for the employees of the internal affairs bodies of the country.
Academician Kh.Yusifzadeh expressed gratitude for the award and wished the Azerbaijani police success in the work to protect public order and well-being in the republic.