| Təvəllüdü | 27.10.1968 | |
24.0001 Mədəniyyətin tarixi və nəzəriyyəsi “Müstəqillik illərində Azərbaycan-Türkiyə əlaqələrinin kulturoloji aspektləri (elm, təhsil, mədəniyyət)” |
29
| Əsas elmi nailiyyətləri | Müstəqilliyin ilk illərində yeni yaranmış türk dövlətlərindən biri olan Azərbaycanın Türkiyə ilə münasibətlərində kulturoloji aspektlər (elm, təhsil və mədəniyyət sahəsində) araşdırılmış, Türk dünyasının mədəniyyət problemlərinə həsr olunmuş birgə tədbirlərin tədqiqatı ilk dəfə aparılmışdır.
Əsas elmi fəaliyyət sferası: kulturologiya, fəlsəfə tarix, incənət, sosiologiya. |
| Elmi əsərlərinin adları | 1. “Müstəqillik illərində Azərbaycan-Türkiyə əlaqələrinin kulturoloji aspektləri (elm, təhsil, mədəniyyət)”, monoqrafiya, Bakı, 2007
2. Turizmin əsasları, dərslik. Mars-Print, NPF, 2007 3. Xarici ölkələrdə mədəni fəaliyyətin təşkili, dərslik. Mars-Print, NPF, 2008 |
| Pedaqoji fəaliyyəti | Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetində 14 il pedaqoji fəaliyyət | |
| Təltif və mükafatları | “Heydər Əliyev və Azərbaycan mədəniyyəti” mövzusunda II Respublika elmi konfransında fəal iştiraka görə SERTİFİKAT təltif edilib. | |

| Place of birth | Azerbaijan, Goranboy district | ![]() |
24.0001 Theory and History of Culture «Cultural Aspects of Azerbaijan-Turkish Relations in the Year of Indifference (Science , Education, Culture)» |
| Basic scientific achievements | Culturological aspects (science, education and culture) in the relations between Turkey and Azerbaijan, one of the newly emerging Turkish states in the first years of independence were studied for the first time, Joint research on cultural issues in the Turkish world was conducted.
The main field of scientific research: cultural studies: history and theory of culture, philosophy, history, sociology. |
| Names of scientific works | 1. Cultural aspects of the Azerbaijani-Turkish relations for the years of independence (science, education, culture)", monograph, Baku, -2007,332,P.
2. The basics of tourism, a textbook. Mars-Press, APF, 2007, -P. 3. Organization of cultural activities in foreign countries, textbook. Mars-Press, NPF, 2008, P. |
| Pedagogical activity | 14 years of pedagogical activity at the State University of Culture and Arts of the Republic of Azerbaijan | |
| Awards and prizes | She was awarded with the Certificate for active participation in the II Republican scientific conference "Heydar Aliyev and Azerbaijani Culture". | |