| Təvəllüdü | 27.10.1968 | |
24.0001 Mədəniyyətin tarixi və nəzəriyyəsi “Müstəqillik illərində Azərbaycan-Türkiyə əlaqələrinin kulturoloji aspektləri (elm, təhsil, mədəniyyət)” |
29
| Əsas elmi nailiyyətləri | Müstəqilliyin ilk illərində yeni yaranmış türk dövlətlərindən biri olan Azərbaycanın Türkiyə ilə münasibətlərində kulturoloji aspektlər (elm, təhsil və mədəniyyət sahəsində) araşdırılmış, Türk dünyasının mədəniyyət problemlərinə həsr olunmuş birgə tədbirlərin tədqiqatı ilk dəfə aparılmışdır.
Əsas elmi fəaliyyət sferası: kulturologiya, fəlsəfə tarix, incənət, sosiologiya. |
| Elmi əsərlərinin adları | 1. “Müstəqillik illərində Azərbaycan-Türkiyə əlaqələrinin kulturoloji aspektləri (elm, təhsil, mədəniyyət)”, monoqrafiya, Bakı, 2007
2. Turizmin əsasları, dərslik. Mars-Print, NPF, 2007 3. Xarici ölkələrdə mədəni fəaliyyətin təşkili, dərslik. Mars-Print, NPF, 2008 |
| Pedaqoji fəaliyyəti | Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetində 14 il pedaqoji fəaliyyət | |
| Təltif və mükafatları | “Heydər Əliyev və Azərbaycan mədəniyyəti” mövzusunda II Respublika elmi konfransında fəal iştiraka görə SERTİFİKAT təltif edilib. | |

| Место рождения | Азербайджан, Гёранбойский район | ![]() |
24.0001 История и теория культуры «Культурные аспекты азербайджано-турецких отношений в годы независимости (наука, образование, культура)» |
| Основные научные достижения | Впервые исследованы культурологические аспекты (наука, образование и культура) в отношениях между Турцией и Азербайджаном, одним из вновь возникающих турецких государств в первые годы независимости; проведены совместные исследования по культурным вопросам в турецком мире.
Основная сфера научного исследования: культурология: история и теория культуры, философия, история, социология. |
| Названия научных работ | 1. Культурные аспекты азербайджано-турецких отношений за годы независимости (наука, образование, культура)», монография, Баку, -2007,332С.
2. Основы туризма, учебник. Марс-печать, НПФ, 2007,-С. 3. Организация культурной деятельности в зарубежных странах, учебник. Марс-печать, НПФ, 2008,С. |
| Педагогическая деятельность | 14 лет педагогической деятельности в Азербайджанском государственном университете культуры и искусства | |
| Премии и награды | Была награждена Сертификатом за активное участие во II Республиканской научной конференции «Гейдар Алиев и азербайджанская культура». | |