| Bitirdiyi ali təhsil müəssisəsi | Moskva Kooperativlər İnstitutu, İqtisadiyyat fakültəsi | |
1.Azərbaycanda vətəndaş cəmiyyəti quruculuğunun siyasi aspektləri. Bakı, BDU nəş-tı, 2016, 124 s. 2.Müasir qlobal siyasi proseslər və milli dövlət ideyası. Bakı, Səda n-tı, 2006. 286 s. Monoqrafiyanın elmi redaktoru və müəlliflər heyətinin rəhbəri fəlsəfə elmləri doktoru, professor Ə. M. Tağıyevdir.(Həmmüəllif). 3.Azərbaycan Respublikasında siyasi elita və sosial siyasət sferasının öyrənilməsi problemləri. Bakı,BDU nəşriyyatı, 2013, 181 s. |
| Pedaqoji fəaliyyəti | (2006-2015) BDU-da müvafiq fənlərdən dərs demişəm. | |
| Təltif və mükafatları | AMEA Fəlsəfə və Hüquq İnstitutunun Elmi Şurasının 2015 -ci ilin yekunlarına dair hesabat yığıncağında ,,Ən reytinqli tompson kateqoriyalı impakt faktor jurnalda nəşr olunduğuna görə” nominasiyasının qalibi kimi təltif olunub (əmək kitabçasına yazılmaqla). | |

| Место рождения | Азербайджанская Республика, город Джалилабад | ![]() |
59 08.01 Политическая теория Политические аспекты строительства гражданского общества в Азербайджане |
112
1.Политические аспекты строительства гражданского общества в Азербайджане. Б., БГУ, 2016, с.124 2.Современные глобальные политические процессы и идея национального государства. (Научным редакторам и руководителем редакционной коллегии явл. Доктор философских наук, проф. А.М.Тагиев). Баку, изд. САДА, 2006, с.286. 3. Проблемы изучения политической элиты и сферы социальной политики в Азербайджанской Республике. Баку, изд. БГУ, 2013, с.181. |
| Педагогическая деятельность | Преподавал по разным дисциплинам БГУ (2006-2015) | |
| Премии и награды | В итоговом отчете Науцного Совета Института Философии и Права НАНА за 2015 г. Был номинирован ( с занесением в Трудовою книжку) лучшим автором за публикацию в одном из известных журналов с высоким рейтинговом из категории «Journal Impact Factor - Thomson Reuters» | |