| Bitirdiyi ali təhsil müəssisəsi | Moskva Kooperativlər İnstitutu, İqtisadiyyat fakültəsi | |
1.Azərbaycanda vətəndaş cəmiyyəti quruculuğunun siyasi aspektləri. Bakı, BDU nəş-tı, 2016, 124 s. 2.Müasir qlobal siyasi proseslər və milli dövlət ideyası. Bakı, Səda n-tı, 2006. 286 s. Monoqrafiyanın elmi redaktoru və müəlliflər heyətinin rəhbəri fəlsəfə elmləri doktoru, professor Ə. M. Tağıyevdir.(Həmmüəllif). 3.Azərbaycan Respublikasında siyasi elita və sosial siyasət sferasının öyrənilməsi problemləri. Bakı,BDU nəşriyyatı, 2013, 181 s. |
| Pedaqoji fəaliyyəti | (2006-2015) BDU-da müvafiq fənlərdən dərs demişəm. | |
| Təltif və mükafatları | AMEA Fəlsəfə və Hüquq İnstitutunun Elmi Şurasının 2015 -ci ilin yekunlarına dair hesabat yığıncağında ,,Ən reytinqli tompson kateqoriyalı impakt faktor jurnalda nəşr olunduğuna görə” nominasiyasının qalibi kimi təltif olunub (əmək kitabçasına yazılmaqla). | |

| Scientific degree | Doctors of Philosophy in Political Science | |
1.Political aspects of building civil society in Azerbaijan. B., BSU, 2016, p.124 2. Modern global political processes and the idea of a nation state. (Scientific editors and head of the editorial board is Doctor of Philosophy, Prof. A.M. Tagiyev). Baku, publishing house SADA, 2006, p.286. 3. Problems of studying the political elite and the sphere of social policy in the Republic of Azerbaijan. Baku, ed. BSU, 2013, p.181. |
| Pedagogical activity | He taught in various disciplines of BSU (2006-2015) | |
| Awards and prizes | In the final report of the National Council of the Institute of Philosophy and Law of ANAS for 2015. He was nominated (with entry in the Labor Book) as the best author for publication in one of the well-known high-rated journals from the Journal Impact Factor - Thomson Reuters category. | |
| Main place of work and its address | Institute of Philosophy of ANAS, 115 Ave. Huseyn Javid, Baku city, AZ1073 | |