| Anadan olduğu yer | Azərbaycan Respublikası, Qubadlı rayonu, Çaytumas kəndi | |
7213.01 Dinşünaslıq, Azərbaycan ədəbiyyatı Salman əl-Farsinin erkən islamı tarixində rolu (Məhəmməd əs-Səxavinin “Ət-Təhsil vəl-bəyan fi siyaq qissəti Seyyid Salman əsəri əsasında") |
90 2
Misir alimi əs-Səxavinin “ət-Təhsil vəl-bəyan fi siyaq qissəti Seyyid Salman əsərinin tədqiqi. |
1. “Misir alimi Məhəmməd əs-Səxavi 2. “Salman Farsinin öz dilindən həyatı” 3. “Səhabələrin fəziləti” |
Turizm institutu “Dinşünaslıq” fənni -2010-2012-ci illər |
TQDK-da imtahan rəhbəri, ATV və Space kanalında dini ekspert Az.Res.Prezi.yanında Dövlət Qulluğu Komissiyasında ekspert |
1.AMEA,GİİM-2007- “Gənclər ili” münasibətilə fərqlənmə diploma ilə təltif olunub. 2.2010-cu ildə İstanbulda keçirilən 5-ci Beynəlxalq İslam Tibb tarixi konfransında sertifikatla təltif olunub. 3. 2012-də BDU-da Aida İmamquliyevanın xatirəsinə həsr olunmuş məqalə müsaqibəsində diplomla təltif olunub |

| Place of birth | Chaytumas, Qubadli region | |
7213. 01 TheologyThe role of Salman al- Farisi in the history, of early Islam (on base of “at- Tahsil val-bayan fi siyag gissatis-seyyid Salman” by Muhammad as-Sakair) |
36 2 |
İnvestigation of the work by Egyptian scientist as –Sakair “at Tahsil val-bayan fi siyag gissatis-seyyid Salman” |
1. “Egyptian scientist Mahammad as-sakair” 2. “Salman Farisis life from his own tongue” 3. Sahabas advantages |
Institute of turism subject: Theology - 2010-2012 |
| Other activities | Chief of the examination in SCSE; Religious expert in TV channels ATV and Space; expert in the Comission of state serviece | |
1. ANAS 2007 Diploma on the occasion “Youth year” 2. Sertification – 2010 Istanbul In Int. Islamic Medical conference 3. BSU – 2012 Diploma for the article dedicated to Aida Imanguliyevaʼs memory |