Anadan olduğu yer | Neftçala şəhəri, Azərbaycan Respublikası | |
5502.01 Ümumi tarix İran İslam Respublikasının Qafqaz siyasətində Dağlıq Qarabağ problemi (1991-2005-ci illər) |
67
25 |
1. “İran İslam Respublikasının Qafqaz siyasətində Dağlıq Qarabağ problemi (1991-2005-ci illər)”. Bakı, “Elm və təhsil”, 362 s. 2. Azərbaycan-İran münasibətləri (məqalələr toplusu). Çapdadır (Azərbaycan və rus dillərində) |
Pedaqoji fəaliyyəti | Azərbaycan Universiteti - 2004-2009 (Beynəlxalq münasibətlər və tarix kafedrası), Bakı-Slavyan Universiteti – 2006-2012 (Beynəlxalq münasibətlər, Diplomatiya və xarici siyasət kafedrası), Bakı Asiya Universiteti 2006-2007 (tarix kafedrası), Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti 2015-ci ildən | |

| Place of birth | Neftchala city of Azerbaijan Republic | |
5502.01 General history The problem of Nagorno-Karabakh in the Caucasian Policy of Islamic Republic of Iran (1991-2005) |
67 25
1. The problem of Nagorno-Karabakh in the Caucasian Policy of Islamic Republic of Iran (1991-2005). Baku, “Elm və Təhsil”, 2016, 362 p. 2. Azerbaijani-Iranian relations (a collection of articles, in Azerbaijani and Russian languages) - in print. |
| Pedagogical activity | Azerbaijan University – 2004-2009 (Department of International Relations and History), Baku Slavic University – 2006-2012 (Department of International Relations, Diplomacy and politics), Baku Asia University -2006-2007 (Department of History), Azerbaijan Tourism and Management University - 2015 | |