Anadan olduğu yer | Neftçala şəhəri, Azərbaycan Respublikası | |
5502.01 Ümumi tarix İran İslam Respublikasının Qafqaz siyasətində Dağlıq Qarabağ problemi (1991-2005-ci illər) |
67
25 |
1. “İran İslam Respublikasının Qafqaz siyasətində Dağlıq Qarabağ problemi (1991-2005-ci illər)”. Bakı, “Elm və təhsil”, 362 s. 2. Azərbaycan-İran münasibətləri (məqalələr toplusu). Çapdadır (Azərbaycan və rus dillərində) |
Pedaqoji fəaliyyəti | Azərbaycan Universiteti - 2004-2009 (Beynəlxalq münasibətlər və tarix kafedrası), Bakı-Slavyan Universiteti – 2006-2012 (Beynəlxalq münasibətlər, Diplomatiya və xarici siyasət kafedrası), Bakı Asiya Universiteti 2006-2007 (tarix kafedrası), Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti 2015-ci ildən | |

| Место рождения | г. Нефтчала Азербайджанской Республики | |
5502.01 Всеобщая история Проблема Нагорного Карабаха в Кавказской политике Исламской Республики Иран (1991-2005 гг.) |
67 25 |
1. Проблема Нагорного Карабаха в Кавказской политике Исламской Республики Иран (1991-2005 гг.) . Баку, «Elm və təhsil», 2016, 362 с. 2. Азербайджано-Иранские отношения (сборник статей на азербайджанском и русском языках) – находится в печати |
| Прочая деятельность | Университет «Азербайджан» - 2004-2009 гг. (кафедра Международных отношений и истории), Бакинский Славянский университет – 2006-2012 гг. (кафедра Международных отношений, Дипломатии и политики), Бакинский университет «Азия» 2006-2007 гг. (кафедра истории), Азербайджанский Университет Туризма и Менеджмента -2015 | |