| Təvəllüdü | 15.09.1977 | |
5718.01 ərəb ədəbiyyatı “Orta əsrlərdə ərəb ədəbiyyatında “Ədəb” janrı (Əbu Əli əl-Muhassin ət-Tənuxinin “Nişvar əl-muhadara va əxbər əl-muzəkəra” əsəri əsasında” |
19 2 |
| Əsas elmi nailiyyətləri | “Ədəb” janrı və ət-Tənuxinin “Nişvar əl-muhadara va əxbər əl-muzəkəra” əsəri“. | |
1. “Ərəb ədəbiyyatında “ədəb” janrı” 2. “ Ədəb janrının islam dinində rolu” 3.” Əbu Əli əl-Muhassin ət-Tənuxinin “Maraqlı mühazirələr və yaddaqalan rəvayətlər” toplusu” |
“Ailə, Qadın və Uşaq problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Şərqşünaslıq İnstitutunun keçirdiyi “Ərəb filologiyası sahəsində gənc tədqiqatçı alimlərin ən yaxşı elmi-tədqiqat əsəri” diplomları- (2009;2010; 2011; 2012) |

| Дата рождения | 15.09.1977 | |
5718.01 Aрабская литература l«Жанр «Адаб» в среднековой арабсковой литературе (на основе произведения «Нишвар аль-мухадара ва ахбар аль-музакара» Абу Али аль-Мухассина ат-Танухи» |
19 2 |
«Жанр «Адаб» и произведения «Нишвар аль-мухадара ва ахбар аль-музакара» ат-Танухи» |
1. «Жанр «Адаб» в арабской литературе» 2. «Роль жанра «Адаб» в Исламе » 3. «Сборник «Нишвар аль-мухадара ва ахбар аль-музакара» Абу Али аль-Мухассина ат-Танухи» » |
Была награждена дипломами места в конкурсе «Лучшая научная работа молодых учёных в области арабской филологии», проводимом инст. Востоковедения АМЕА и Государственным Комитетом по Проблемам Семьи, Женщин и Детей (2009, 2010, 2011). |